نخستین تصویر شیائومی ۱۳ پرو با رابط کاربری MIUI 14 منتشر شد.

نخستین تصویر زنده از اسمارت‌فون شیائومی ۱۳ پرو در فضای وب منتشر شده است. این تصویر نشان‌دهنده یک دستگاه همراه با آیتم‌های منو و برخی جزئیات فنی است. دستگاه به نمایش گذاشته شده، نسخه نهایی شیائومی ۱۳ پرو به‌شمار نرفته و تنها یک نمونه اولیه از این هندست با اسم رمز Nuwa محسوب می‌شود.

این دستگاه مجهز به ۱۲ گیگابایت حافظه رم بوده و از فناوری توسعه حافظه پشتیبانی می‌کند. بدین‌ترتیب ظرفیت رم مجازی تا سقف ۳ گیگابایت قابل ارتقاء است. این تراشه مجهز به یک پردازنده با فرکانس کاری ۳.۰ گیگاهرتز است. شیائومی ۱۳ و شیائومی ۱۳ پرو جزو نخستین هندست‌های جهان مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون ۸ نسل ۲ کوالکام خواهند بود. فرکانس پردازشی ۳.۰ گیگاهرتزی متعلق به یک هسته بسیار قدرتمند موسوم به ARM Cortex-X2 است.

یک منبع خبری با استناد به اظهارات یکی از کارمندان شیائومی ادعا می‌کند که گوشی‌های سری شیائومی ۱۳ مرحله تولید نمونه‌های مهندسی را پشت سر گذاشته و طراحی آنها کاملا نهایی شده است. اکنون کمپانی احتمالا سرگرم اصلاح اشکالات نرم‌افزاری است؛ زیرا این هندست‌ها احتمالا نخستین گجت‌های شیائومی هستند که به‌صورت پیش‌فرض با رابط کاربری MIUI 14 روانه بازار می‌شوند. در واقع دستگاه nuwa، نسخه بتای MIUI 14 مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید ۱۳ را اجرا می‌کند.

بر اساس شایعات، اسمارت‌فون‌های شیائومی ۱۳ و شیائومی ۱۳ پرو طی ماه نوامبر امسال و مدتی پس از معرفی تراشه پرچم‌دار اسنپ‌دراگون ۸ نسل ۲ به‌طور رسمی رونمایی خواهند شد.

مطالب مرتبط