معرفی پردانلودترین اپلیکیشن‌های تاریخ؛ از فیسبوک و واتساپ تا اسپاتیفای و لاین!

در این مطلب پر دانلود ترین برنامه های تاریخ تلفن همراه را به شما معرفی خواهیم کرد.

با عرضه تلفن‌های همراه هوشمند و توسعه اینترنت، تعداد کاربران ویندوز و رایانه‌های شخصی به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرد و از طرفی روزانه به آمار کاربران تلفن همراه و اپلیکیشن‌های موبایلی افزوده شد.

حال در سال ۲۰۲۱ کافیست نگاهی به زندگی روزمره خودمان بیندازیم، ما از صبح تا شب در اپلیکیشن‌های تلفن همراه با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم، اخبار را پیگیری می‌کنیم، آموزش می‌بینیم، خرید می‌کنیم، تاکسی می‌گیریم، برنامه مسافرت می‌چینیم، بلیط می‌گیریم، سرگرم می‌شویم و اوقات فراغت خود را پر می‌کنیم، کار می‌کنیم و پول در میاوریم و به هر شکل زندگی خودمان را می‌گذرانیم، آن هم در حالی که هیچ نیازی به کامپیوتر یا برنامه‌های ویندوزی نداریم.

حالا این اپلیکیشن‌های موبایلی هستند که کار روزانه ما را راه ‌می‌اندازند و ما نیز برای بخش‌های مختلف زندگی خود به برنامه‌های موبایلی نیاز داریم. به همین دلیل شاید جالب باشد که بدانید اپلیکیشن‌هایی هستند که بیش از ۷ میلیارد بار دانلود شده‌اند. این یک واقعیت بسیار جالب است که در کره زمین ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر جمعیت زنده وجود دارد، که از این تعداد حدود ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر به تلفن همراه هوشمند دسترسی دارند و همچنین حدود ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر می‌توانند از اینترنت استفاده کنند.

پر دانلود ترین برنامه های موبایلی

با این اوضاع ما اپلیکیشن‌هایی داریم که تاکنون بیش از ۷ میلیارد بار دانلود شده‌اند و مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند. این آمارها نشان می‌دهد نفوذ تلفن همراه، اینترنت و اپلیکیشن‌ها میان مردم در سراسر جهان تا چه حدی رشد و توسعه داشته است.

اما کدام اپلیکیشن‌ها هستند که بیش از ۷ میلیارد بار توسط مردم دانلود شده‌اند؟ به اصطلاح پر دانلود ترین برنامه موبایلی در دنیا کدام است؟

به طور طبیعی اگر بخواهیم پر استفاده‌ترین برنامه‌های موبایلی را بررسی کنیم به اپلیکیشن‌های شرکت گوگل یعنی گوگل پلی، یوتیوب، گوگل مپ، گوگل سرچ و غیره می‌رسیم. اما این اپلیکیشن‌ها دانلود نمی‌شوند زیرا به طور پیشفرض بر روی گوشی‌های اندرویدی نصب هستند و (به جز مردم چین) شما در هر کشوری یک گوشی اندرویدی بخرید، برنامه‌‌های گوگل بر روی آن نصب شده و قابل استفاده است.

زمانی که می‌گوییم پر دانلود ترین برنامه موبایلی یعنی اپلیکیشنی که مردم آن را از مارکت‌های اندروید یا iOS دانلود کرده باشند. البته پر دانلود ترین برنامه های موبایلی تقریبا قابل حدس هستند. با نگاهی به پر دانلود ترین برنامه‌ های موبایلی در رتبه‌های اول اپلیکیشن‌های ارتباطی خودنمایی می‌کنند. سپس شبکه‌های اجتماعی و دوذبازی موبایلی نیز در این فهرست وجود دارد که شاید برای شما قابل حدس باشد. اما اگر قابل حدس نیست، در ادامه فهرست ۲۰ اپلیکیشن پر دانلود در دنیا را مشاهده کنید:

رتبه

نام برنامه

تعداد دانلود

۱
فیسبوک
۷.۰۷۳ میلیارد
۲
واتساپ
۶.۹۸۳ میلیارد
۳
فیسبوک مسنجر
۵.۳۲۷ میلیارد
۴
اینستاگرام
۳.۵۰۴ میلیارد
۵
تیک‌تاک
۲.۶۳۱ میلیارد
۶
فیسبوک لایت
۱.۹۳۳ میلیارد
۷
مایکروسافت ورد
۱.۸۹۵ میلیارد
۸
مایکروسافت پاور پوینت
۱.۶۵۵ میلیارد
۹
شیر‌ایت
۱.۵۴۱ میلیارد
۱۰
نتفلیکس
۱.۵۱۳ میلیارد
۱۱
ساب‌وی سورفی
۱.۴۳۸ میلیارد
۱۲
اسنپ چت
۱.۳۵۰ میلیارد
۱۳
توییتر
۱.۳۰۱ میلیارد
۱۴
فلیپ‌بورد
۱.۳۰۱ میلیارد
۱۵
کلیپ کراش
۱.۱۴۲ میلیارد
۱۶
اسکایپ
۱.۱۲۴ میلیارد
۱۷
اسپاتیفای
۱.۰۸۱ میلیارد
۱۸
دراپ باکس
۱.۰۲۵ میلیارد
۱۹
وایبر
۹۰۹ میلیون
۲۰
لاین
۸۷۴ میلیون

منبع:ITresan

آموزش دوره شبکه

مطالب مرتبط