معاون قضایی دادستان کل: اجازه بازگشت سامسونگ و ال جی به ایران را نمی‌دهیم

به نقل از گجت نیوز معاون قضایی دادستان کل در مورد بازگشت سامسونگ و ال جی به بازار لوازم خانگی ایران گفت اجازه نمی‌دهیم این دو شرکت مجددا به بازار برگردند.

ال جی و سامسونگ که به عنوان دو شرکت بزرگ در حوزه لوازم خانگی محسوب می‌شوند، مدتی قبل به دلیل شرایط تحریمی از بازار ایران خارج شدند و اکنون که زمزمه‌هایی از لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران به گوش می‌رسد، خبرهایی از بازگشت این دو شرکت به بازار لوازم خانگی ایران مطرح شده است، اما معاون قضایی دادستان کل در این خصوص تاکید کرد اجازه نمی‌دهیم این دو شرکت مجددا به بازار برگردند.

عدم موافقت با بازگشت سامسونگ و ال جی به ایران

سعید عمرانی، معاون قضای دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا با بازگشت شرکت سامسونگ و ال جی به بازار لوازم خانگی ایران موافقت می‌شود گفت این دو شرکت مردم را در شرایط سخت تحریمی تنها گذاشتند و در حوزه قضایی ما اجازه بازگشت این دو شرکت به بازار را نخواهیم داد. وی تاکید کرد به طور حتم امکان فعالیت برای این دو شرکت در ایران وجود نخواهد داشت.

معاون قضای دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی جایی در کشور ما ندارند بیان کرد:

از لحاظ حقوقی دو برند لوازم خانگی خارجی در شرایط سختی کشور را ترک کردند که البته اقدام خوبی بود؛ زیرا در صورت ادامه حضور و فعالیت آنها در ایران، هیچگاه شاهد پیشرفت فعلی کارخانه‌های ایرانی نبودیم. کارگران و مهندسان ایرانی نشان دادند به مراتب از رقبای خارجی خود عملکردی مبتنی بر دانش و قوی‌تری دارند. ما نیز در قوه قضائیه به هیچ یک از محصولاتی که نمونه داخلی دارد، اجازه ورود به کشور را نخواهیم داد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *