ایده هاب شارژ آئودی تجربه بهتری را برای مالکان خودروهای برقی رقم می‌زند

آئودی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۰ مدل برقی را راهی بازار کند. از آنجایی که ارباب حلقه‌ها به خوبی می‌داند بدون وجود زیرساخت‌های مربوط به شارژ، این مدل‌ها با استقبال مناسبی روبرو نخواهند شد، این شرکت اخیرا از یک ایده جالب با نام هاب شارژ رونمایی کرده است. البته آئودی این ایده را با عنوان کانسپتی لوکس برای شارژ سریع تعریف می‌کند.

فارغ از تعریف، هاب شارژ را می‌توان در واقع یک ایستگاه شارژ مدرن و پیشرفته دانست. در این ایستگاه طبقه همکف برای شارژ خودروهای الکتریکی و طبقه بالا برای استراحت مالکان خودروها کاربرد دارد. این طبقه به منظور رقم زدن تجربه‌ای لذت بخش، به تجهیزات گوناگونی مجهز شده و با کلاس پروازی درجه ۱ (فرست کلاس) قابل قیاس است!

انرژی هاب شارژ در باتری‌های لیتیوم یونی ذخیره می‌شود. این باتری‌ها از خودروهای تست به امانت گرفته شده و یا نمونه‌های دست دومی هستند که تغییر کاربری داده‌اند. به همین خاطر آئودی تاکید می‌کند نیازی به استفاده از خطوط برق فشار قوی و یا ترانس‌های گران‌قیمت نیست.

برند لوکس ژرمن‌ها ایستگاه شارژ مدرن خود را با ظرفیت ۲.۴۵Mwh و شش پورت با حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلووات متصور شده است. با توجه به اینکه فقط اتصال استاندارد ۴۰۰ ولتی نیاز است، آئودی می‌گوید این هاب را می‌توان براحتی و بدون هر گونه آماده‌سازی اضافی در مکان‌های مختلف راه‌اندازی کرد.

آنطور که آئودی اعلام کرده، این کمپانی می‌خواهد طرح پایلوت هاب انرژی را در سرزمین مادری خود اجرا کند. برای زمینه‌سازی این اتفاق، در حال حاضر آئودی مذاکراتی را با شرکای احتمالی آغاز کرده و کارشناسان آن در حال بررسی نقاط بالقوه جهت نصب تجهیزات مربوطه هستند.

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، نمونه اولیه از هاب شارژ تا اواخر امسال افتتاح خواهد شد. پس از افتتاح، آئودی کلیه عملیات روزمره را تحت نظر گرفته و به ارزیابی بازخوردهای مشتریان خواهد پرداخت تا در صورت نیاز نسبت به راه‌اندازی هاب‌های بیشتر اقدام کند. جالب آنکه در مرحله پایلوت، آئودی به مشتریان سایر کمپانی‌ها نیز اجازه استفاده از هاب شارژر را خواهد داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *