Apple ظاهراً عملکرد اپلکیشن جدید iMessage در اندروید را مختل کرد

اپلیکیشن Beeper Mini که هفته گذشته معرفی شده بود و iMessage را برای گوشی‌های اندرویدی فراهم می‌کرد، ظاهراً با مشکلاتی مواجه شده است.

هفته گذشته اپلیکیشنی به نام Beeper Mini معرفی شده بود که iMessage را برای گوشی‌های اندرویدی فراهم می‌کرد. حالا این اپلیکیشن با مشکلات فنی مواجه شده است و ظاهرا کاربران نمی‌توانند پیام‌های خود را دریافت یا ارسال کنند.

با گذشت زمان اکنون این مشکلات شدیدتر شده‌اند و در شبکه اجتماعی Reddit گزارش‌های زیادی از این بابت منتشر شده است. چندین کارمند Verge نیز ادعا کرده‌اند که از روز جمعه دیگر نتوانسته‌اند شماره خود را در Beeper Mini فعال کنند و تمام این موارد نشان می‌دهد که اپل ظاهراً تمام راه‌هایی را که از ابتدا به برنامه اجازه می‌داد تا کار کند، مسدود کرده است.

در زمان معرفی این اپلیکیشن گفته شده بود که Beeper Mini برای انتقال اطلاعات از مک مینی در دیتاسنتر خود استفاده می‌کنند. در واقع کاربر پیام را به مک مینی می‌فرستد و پیام از مک مینی به iMessage ارسال می‌شود.

واکنش توسعه‌دهنده اپ جدید iMessage اندروید به مشکلات ایجاد‌شده

«اریک میگیکوفسکی»، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار Beeper درباره مشکلات برنامه خود و ارتباط آن با اپل می‌گوید:

«اگر اپل این کار را انجام داده باشد، فکر می‌کنم بزرگ‌ترین سؤالی که وجود دارد این است که اگر اپل واقعاً به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران آیفون اهمیت می‌دهد، چرا سرویسی را متوقف کرده که کاربران را قادر می‌سازد تا به جای استفاده از سرویس ناامن SMS، برای کاربران اندروید پیام‌های رمزگذاری‌شده ارسال کنند؟»

Beeper Mini نتیجه تلاشی جامع برای مهندسی معکوس پروتکل پیام‌رسانی اپل بود. ابتدا یک دانش‌آموز ۱۶ ساله دبیرستانی موفق به انجام این کار شده بود و برای مدتی همه‌چیز بدون مشکل کار می‌کرد. تلاش‌های این دانش‌آموز منجر به ساخت اپلیکیشن Beeper Mini شد که برای استفاده از آن باید اشتراک ماهانه ۲ دلاری تهیه کرد.

در حالی که توسعه‌دهندگان و کاربران Beeper باور داشتند که مسدودکردن این برنامه اندرویدی برای اپل سخت خواهد بود و انجام آن ارزش زحمت‌کشیدن را نخواهد داشت، اما ظاهراً این کار برای اپل آسان‌تر از چیزی بوده که دیگران انتظار داشته‌اند. توسعه‌دهندگان Beeper Mini امیدوار بودند که بتوانند اپلیکیشن خود را به یک برنامه پیام‌رسان یکپارچه تبدیل کنند که در نهایت از RCS و SMS پشتیبانی می‌کند، اما اکنون به‌نظر می‌رسد مشکلات جدی سد راه آن‌ها شده است.

منبع : دیجیاتو

مطالب مرتبط