یک شرکت تحقیقاتی: هکرهای کره شمالی در ۲۰۲۱ حدود ۴۰۰ میلیون دلار رمزارز دزدیدند

به لطف رشد چشمگیر قیمت رمز ارزها در سال ۲۰۲۱، عجیب نیست که کلاهبرداران هم در این حوزه فعال‌تر شده‌اند. گزارشی جدید مدعی است که هکرهای کره شمالی در سال گذشته میلادی ۳۹۵ میلیون دلار سرمایه از صنعت ارزهای دیجیتال به سرقت برده‌اند.

به گزارش شرکت تحقیقاتی Chainalysis، درآمد نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلاری هکرهای کره شمالی از افزایش تقریبا ۱۰۰ میلیون دلاری نسبت به سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهد. اکنون مجموع رقم دزدی این هکرها در حوزه رمزارزها در پنج سال اخیر به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است.

واکنش به اقدامات هکرهای کره شمالی؟

شرکت Chainalysis چند روز پیش در گزارشی گفته بود که درآمد جهانی کلاهبردارها از بازار کریپتو در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۴ میلیارد دلار بوده است. «ارین پلانت»، مدیر ارشد تحقیقات این شرکت می‌گوید: «هکرهای کره شمالی بسیار موفق بوده‌اند. حالا هیجان‌زده‌ایم تا واکنش سازمان‌های دولتی برای مقابله با کره شمالی را ببینیم.» البته او هشدار داده که تهدیدات این کشور همچنان پابرجاست و در واقع در روند صعودی قرار دارد.

گزارش حاضر بر اساس قیمت ارزهای دیجیتال در زمان سرقت محاسبه شده است. افزایش رقم درآمد هکرها متناسب با افزایش تعداد آمار سرقت‌ها در سال گذشته میلادی است. Chainalysis می‌گوید در سال ۲۰۲۱ هفت رخنه امنیتی به وقوع پیوست که سه عدد بیشتر از ۲۰۲۰ بود. با این حال، هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۱۸ حملات موفقیت‌آمیز بیشتری داشتند و مجموعا ۵۲۲ میلیون دلار به جیب زده بودند.

این گزارش می‌گوید بیت کوین دیگر ارز دیجیتال اول هکرها نبوده و فقط ۲۰ درصد از پول‌های مسروقه را تشکیل داده است. در عوض ۵۸ درصد این سرمایه‌ها در قالب اتر از شبکه اتریوم بوده است.

Chainalysis مدعی است که همه حملات از سوی گروه هکری Lazarus انجام شده که در خدمت دولت کره شمالی فعالیت می‌کند. افزون بر Lazarus، به نظر می‌رسد که سایر گروه‌های هکری این کشور نیز اولویت خود را بر حوزه ارزهای دیجیتال گذاشته‌اند. چون پولشویی در این شبکه‌ها بسیار آسان است و به اقتصاد کره شمالی کمک شایانی می‌کند.

 

منبع: دیجیاتو

دوره آموزشی  +Network

مطالب مرتبط