هارد اکسترنال SSD کینگستون مجهز به نمایشگر لمسی معرفی شد

کینگستون به تازگی از یک هارد اکسترنال SSD با نام IronKey Vault Privacy 80 رونمایی کرده که مجهز به قفل سخت‌افزاری و یک نمایشگر لمسی برای ورود رمز عبور است.

هارد اکسترنال SSD جدید کینگستون با نام IronKey Vault Privacy 80 معرفی شده و دارای یک صفحه نمایش لمسی برای ورود رمز عبور است. البته اگر ۱۵ بار متوالی رمز عبور به اشتباه وارد شود، قابلیت Crypto Erase فعال شده و اطلاعات حساس روی این هارد درایو را پاک می‌کند.

همچنین برای رمزگذای داده‌ها بر روی این هارد درایو از سیستم رمزنگاری ۲۵۶ بیتی XTS-AES استفاده شده است. علاوه بر این یک تراشه مخصوص از داده‌ها در برابر حملات هکری محافظت می‌کند.

هارد اکسترنال SSD در ظرفیت‌های ۴۸۰ و ۹۶۰ و ۱۹۲۰ گیگابایت به بازار عرضه شده است. رابط USB 3.2 هارد درایو IronKey Vault Privacy 80 کینگستون سرعت خواندن و نوشتن ۲۵۰ مگابایت را تضمین می‌کند.

علاوه بر این امکان استفاده چند کاربر با دسترسی‌ها متفاوت به داده‌ها وجود دارد. همچنین می‌توان با فعال کردن قابلیت Read Only، اطلاعات بر روی این هارد اکسترنال را به صورت فقط خواندنی درآورد.

اندازه این هارد درایو ۸۴.۲ در ۱۲۲.۵ در ۱۸.۵ میلی‌متر بوده و با سه سال گارانتی به بازار عرضه شده است. کینگستون علاوه بر هارد اکسترنال از یک فلش USB با قابلیت رمزنگاری ۲۵۶ بیتی XTS-AES رونمایی کرده است. این فلش همزمان از دو درگاه USB نوع Type-A و Type-C پشتیبانی می‌کند.

 

کینگستون پیش از این از حافظه SSD جدیدی با عنوان KC3000 رونمایی کرده که باید آن را در رده سریع‌ترین محصولات موجود در بازار قرار دهیم. بدون شک مهم‌ترین قابلیت این حافظه NVMe SSD سرعت خواندن و نوشتن نزدیک به ۷۰۰۰ مگابایت بر ثانیه است که سبب شده است از این نظر چند رده از محصولات مشابه خود بالاتر قرار بگیرد.

کینگستون اعلام کرده است که چهار پیکربندی از این حافظه‌های خود روانه بازار می‌کند. پیکربندی‌های با ظرفیت ۵۱۲ و ۱۰۲۴ گیگابایت از حافظه‌های KC3000، دارای ضخامت ۲.۲۱ میلی‌متری هستند؛ اما حافظه‌های مجهز به ظرفیت ۲۰۴۸ و ۴۰۹۶ گیگابایتی با ضخامت ۳.۵ میلی‌متری عرضه می‌شوند.

منبع: شهر سخت افزار

مطالب مرتبط