تراشه قدرتمند اسنپ دراگون ۸ نسل ۲ احتمالا زودتر از انتظار ها از راه می‌رسد.

کوالکام روی تراشه های  قدرتمند خود به اسم  اسنپدراگون ۸ نسل ۲ کار می‌کند، تراشه‌ای که نوامبر۲۰۲۲ (آخرای آبان) معرفی می‌شود . حالا شایعه ای به راه افتاده که می گویند این تراشه های قدرتمند در همان ماه نوامبر وارد بازار می شوند که زودتر از گوشی های مجهز به اسنپ دراگون ۸ نسل۱ می‌باشد . 

کمپانی کوالکام در آخرای سال گذشته میلادی از تراشه های اسنپ دراگون ۸ نسل ۱ خود با همکاری سامسونگ را نمایش داد . این چیپست اگر چه با لیتو گرافی ۴ نانو متری ساخته شده ولی مشکل های زیادی دارد، مثل: عدم مدیریت حرارت . به همین علت کوالکام برای نسخه های پلاس تراشه های خود را به سمت tsmc برد تا یک بار دیگه کوالکام نشان بده که می تواند چیپست های قدرتمند و کم مصرف تولید نماید . حالا کوالکام می‌خواد نسل بعدی تراشه های قدرتمندش را رونمایی کند، و گویا قصد دارد که زودتر تراشه های نسل قبل خود را وارد بازار کند. یک منبع معتبر دنیا ی فناوری به اسم ICE Universe در توییتی اعلام کرد که گوشی های مجهز به این تراشه شاید در نوامبر آبان ماه یا آذر وارد بازار می‌شود.

در حالی که این منبع معتبر فناوری به ماه نوامبر اشاره دارد، که اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۱ در دسامبر ۲۰۲۱ و فقط در بازار چین ارائه  شد.

مشخصات احتمالی اسنپدراگون ۸ نسل ۲

اگر این شایعات راست باشد، کوالکام شکل  چیپست های بعدی‌اش را عوض می‌کند،  و دیگه با شکل  ۱ + ۳ + ۴ هسته طرف نیستیم. شاید کوالکام قصد داشته باشد، که به سراغ یک هسته قدرتمند  Cortex-X3، دو هسته Cortex-A720، دو هسته Cortex-A710 و سه هسته Cortex-A510 برود.

 

هرچند، شاید این شکل  از نظر نتیجه مفید نباشد .  ولی انگار کوالکام قصد دارد که امکان پشتیبانی  پرچمدار های جدید خود را از آپ های قدیمی اندرویدی مهیا سازد. به علاوه اینکه ICE Universe  گفته است که با یه تراشه بسیار اثرگذار و موثر  روبه رو می شویم.

از بقیه مشخصات این تراشه  قوی  میشه به پردازشگر آدرنو ۷۴۰ اشاره داشت، ولی فعلا اطلاعاتی در این باره موجود نمی باشد.

اسنپدراگون ۸ نسل ۲ برای کوالکام بسیار مهم و اهمیت زیاد دارد، چرا که پیش بینی می‌شود  تمام گوشی‌های سری گلکسی S23 سامسونگ به تراشه های اسنپ دراگون  مجهز می شوند، پس  باید از نظر عملکرد و مصرف انرژی بتوانند کاربران خود را راضی نگه دارند .

 

منبع:digiato

مطالب مرتبط