بتای جدید WhatsApp با قابلیت جستجو در چت‌ها براساس تاریخ منتشر شد

این آپدیت شامل سه ویژگی اصلی می‌شود که مهم‌ترین‌شان جستجو براساس تاریخ است.

به‌روزرسانی جدیدی برای نسخه بتای WhatsApp منتشر شده است که سه ویژگی جدید را به همراه دارد: Channel Alert، پنهان‌شدن نوار ناوبری پایین صفحه و جستجو براساس تاریخ. ویژگی‌های جدید این آپدیت در مجموع باعث بهبود تجربه کاربر و همچنین ارائه شفافیت بیشتر برای صاحبان کانال‌ها می‌شود.

ویژگی‌های جدید واتس‌اپ

مهم‌ترین ویژگی این آپدیت جستجو براساس تاریخ است که برای کاربران عادی مفید خواهد بود. این ویژگی که هم‌اکنون در سرویس‌های پیام‌رسان دیگر از جمله تلگرام موجود است، به کاربران اجازه می‌دهد تا براساس تاریخ مدنظر خود، مکالمات خاصی را پیدا کنند و به‌طور کلی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان باعث آسان‌تر شدن روند پیداکردن پیام‌ها در تاریخچه چت می‌شود.

ویژگی Channel Alert (هشدار کانال) باعث می‌شود تا صاحبان کانال‌ها در مورد هرگونه نقض خط‌مشی‌های این پلتفرم در کانال خود اطلاع پیدا کنند. این ویژگی همچنین اقدامات خاصی را برای رسیدگی به تخلفات کانال‌ها پیشنهاد می‌کند. در واقع زمانی که کانال شما در واتس‌اپ مسدود می‌شود، با وجود این ویژگی می‌توانید دلیل مسدودشدن آن را بررسی کنید.

در نهایت، اکنون زمانی که کاربران در صفحه اصلی به پایین اسکرول کنند، نوار ناوبری پایین‌صفحه به‌طور خودکار ناپدید می‌شود تا نمای بزرگ‌تری برای کاوش در اپلیکیشن داشته باشید. این تغییر با به حداقل رساندن شلوغی بصری اپلیکیشن و اجازه‌دادن به کاربران برای تمرکز روی محتوای موردنظر خود، تجربه کاربر را به‌طور کلی بهبود می‌بخشد.

این سه ویژگی در حال حاضر در مرحله بتا هستند و کاربران اندروید با دریافت آخرین نسخه این پیام‌رسان از Google Play به آن‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد. انتظار می‌رود تا به‌روزرسانی عمومی آن‌ها طی چند روز آینده منتشر شود.

از جمله قابلیت‌های دیگری که اخیراً به واتساپ اضافه شده بود می‌توان به امکان ارسال پیام‌های صوتی خودتخریب‌شونده اشاره کرد. این ویژگی که «View Once» نام دارد از سال ۲۰۲۱ برای عکس‌ها و ویدیوها در دسترس قرار گرفته بود و هفته گذشته برای پیام‌های صوتی ارائه شد.

منبع : دیجیاتو

مطالب مرتبط