آیا امکان اجرای بازی های ایکس باکس وان به ویندوز ۱۰ موبایل خواهد آمد؟

کنسول ایکس‌باکس‌وان مایکروسافت یکی از محبوب‌ترین ابزارهای بازی در بین بازی‌خورها محسوب می‌شود. امکان استریم بازی‌های ویدیویی در دستگاهای مختلف از نظر بسیاری از کاربران یک قابلیت بسیار جذاب است. بر اساس گزارش جدیدی که از سوی یکی از کاربران Reddit منتشر شده، احتمال دارد مایکروسافت امکان اجرای بازی‌های ایکس‌باکس‌وان را در دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل فراهم کند. در ادامه مطلب با زومیت همراه شوید.

درحالی که علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای بی‌صبرانه انتظار نمایشگاه E3 2016 را می‌کشند، اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه مایکروسافت احتمالا بر روی امکان استریم بازی‌های ایکس‌باکس‌وان در ویندوز ۱۰ موبایل کار می‌کند. بر اساس اعلام یکی از کاربران Reddit به نام eric5949، به نظر می‌رسد در اپلیکیشن ایکس‌باکس برای ویندوز ۱۰ موبایل هنگامی که کاربر به بخش Game Hub مراجعه کند، دکمه «اجرا از کنسول» به جای دکمه معمول «اجرا از طریق کنسول» جایگزین شده است. در هرحال پس از اینکه کاربر دکمه جدید را انتخاب کند، استریم بازی انجام نشده است که نتیجه آن را نیز می‌توانید در اسکرین‌شات‌های زیر مشاهده کنید.

windows 10 mobile

windows 10 mobile

این نکته را در نظر داشته باشید که این کاربر  گزینه استریم بازی را در Elite Dangerous Phyics Engine مشاهده کرده است که در توضیحات آن نوشته شده: «بازی مجزا یا قابل اجرا نیست» در هر صورت برخی از افراد WindowsArea سعی کرده‌اند تا این ویژگی را بررسی کنند و در نتیجه این کار دریافته‌اند که گزینه استریم بازی ظاهرا فقط در جدیدترین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل برای کاربران اینسایدر در دسترس است. علاوه بر این به نظر می‌رسد حتی اگر شما از فعال کردن اجرای بازی در ایکس‌باکس‌وان خود اطمینان حاصل کنید، اپلیکیشن این کنسول در ویندوز ۱۰ موبایل به طور مداوم پیغامی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه استریم بازی در کنسول اکیس‌باکس‌وان آن‌ها خاموش است.

اجرایبازی‌های ایکس‌باکس‌وان، یکی از جذاب‌ترین امکاناتی است که در اپلیکیشن این کنسول برای ویندوز ۱۰ مخصوص پی‌سی ارائه شده و از آنجا که این اپلیکیشن از نوع یونیورسال است، مشخصا منطقی به نظر می‌رسد که مایکروسافت از این قابلیت در دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل نیز پشتیبانی کند. همچنین، ردموندی‌ها قبل از این، در طی کنفرانس Build 2016 و در جلسه مخصوص قابلیت کوانتینیوم برای گوشی‌ها، اعلام کردند که برخی از ویژگی‌های مورد انتظار در تابستان و در آپدیت Anniversary ارائه خواهند شد. از جمله این امکانات می‌توان به پشتیبانی از کنترلر ایکس‌باکس‌وان اشاره کرد. همانطور که پیش‌ از این نیز گزارش شده بود، مایکروسافت توضیح داده که کاربران قادر خواهد بود کنترلر ایکس‌باکس‌وان را به صورت مستقیم و با استفاده از یک آداپتور، به یک گوشی مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل متصل کنند. همچنین امکان اتصال کنترلر این کنسول از طریق داک کانتینیوم برای اجرای بازی‌هایی که به صورت یونیورسال عرضه شده‌اند، در یک صفحه‌نمایش بزرگ‌تر فراهم خواهد شد. دومین استفاده از این قابلیت قطعا جلوگیری از هدر رفتن باتری گوشی‌های‌هوشمند ویندوزی در هنگام استریم بازی‌ها است.

ممکن است مایکروسافت در E3 امسال، جزئیات کامل‌تر و بیشتری در مورد نحوه استریم بازی در ویندوز ۱۰ موبایل اعلام کند. هفته پیش هم گزارشی منتشر شده که بر اساس آن، به نظر می‌رسد مایکروسافت برای تبدیل ایکس‌باکس به عنوان یک پلتفرم که حرکتی رو به جلو دارد، آماده شده و ظاهرا محصولات زیادی را با برند ایکس‌باکس در سال جاری تولید خواهد کرد که از جمله این محصولات می‌توان به یک ایکس‌باکس‌وان باریک‌تر با کد پروژه Scorpio اشاره کرد. البته این محصول احتمالا در اواخر سال ۲۰۱۷ عرضه می شود. از دیگر محصولاتی که مایکروسافت احتمالا تحت برند ایکس‌باکس از آن‌ها رونمایی خواهد کرد، دو دستگاه استریم کننده جدید است که یکی از آن‌ها همانند کروم‌کست بوده و قادر به استریم بازی‌های کنسول بازی مایکروسافت در یک نمایشگر بزرگ‌تر است. علاوه بر این محصول یک دستگاه بزرگتر نیز احتمالا معرفی خواهد شد که با استفاده از آن می‌توان اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز را نیز اجرا کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *