ویندوز ۱۰X احتمالا اوایل سال آینده میلادی منتشر می‌شود

به نقل از دیجیاتو

ویندوز ۱۰X نسخه ماژولار و سبک سیستم عامل ویندوز ۱۰ است که احتمالا مایکروسافت اوایل سال آینده میلادی آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

طبق جدیدترین گزارش‌ها، مایکروسافت بالاخره در اوایل ۲۰۲۱ سیستم عامل ویندوز ۱۰X را وارد بازار خواهد کرد. یکی از بزرگترین تغییرات این نسخه مربوط به حذف منو استارت می‌شود و یک لانچر اپ ایستا جایگزین آن خواهد شد.

این سیستم عامل برای دستگاه‌ها با میزان رم پایین، ۴ گیگابایت یا کمتر بهینه می‌شود، با این حال برای محصولات قدرتمند نیز ارائه خواهد شد. ویندوز ۱۰X گوشه‌های گرد را دوباره به سیستم عامل مایکروسافت می‌آورد و همچنین از طراحی جذابتر و ساده‌تری بهره می‌برد.

این سیستم عامل مبتنی بر هسته ویندوز است، اما ماژولار بوده و همچنین از رابط ساده‌تری بهره می‌برد. در ابتدا بسیاری منتظر انتشار این سیستم عامل برای دستگاه‌های مجهز به دو نمایشگر و کامپیوترهای تاشو بودند، اما به نظر می‌رسد که محصولات با یک صفحه نمایش نیز به آن مجهز خواهند شد.

مایکروسافت سال گذشته میلادی درباره این سیستم عامل گفته بود:

«بین کار و خانواده، زمان ما ارزشمند است و کاربران با کامپیوترهای مجهز به دو نمایشگر و ویندوز ۱۰X می‌توانند کارها را سریعتر از هر زمان دیگری انجام دهند. آن‌ها می‌توانند روی یک صفحه یادداشت‌برداری کنند و روی صفحه دیگر یک پروژه را مورد بررسی قرار دهند یا اینکه همزمان با نوشتن ایمیل، یک ویدیو ببینند یا اینکه دنیای اینترنت را مرور کنند.»

ویندوز ۱۰X ابتدا برای دستگاه‌های با یک نمایشگر از راه می‌رسد و محصولات میان‌رده در بهار ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شوند. بر اساس اطلاعات، نسخه جدید ویندوز ۱۰ در ابتدا قادر به پشتیبانی از اپ‌های Win32 نخواهد بود، بنابراین کاربران باید از پلتفرم یونیورسال ویندوز و وب اپ‌ها استفاده کنند. شنیده‌ها از افزوده شدن این قابلیت به سیستم عامل مایکروسافت در سال ۲۰۲۲ حکایت دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *