تسلا از قوانین جدید مربوط به کرونا در کالیفرنیا معاف شد

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

به تازگی اعلام شده که کارکنان شرکت تسلا نیروی کار ضروری به حساب می‌آید و در نتیجه تحت‌الشعاع قوانین توقف فعالیت و دورکاری قرار نمی‌گیرند. بر اساس اطلاعاتی که سازمان امنیت سلامت عمومی در کالیفرنیا منتشر کرده، کارخانه‌ها به عنوان مراکزی به حساب می‌آیند که فعالیت آن‌ها ضروری است و شرکت تسلا نیز شامل آن‌ها می‌شود در نتیجه کارکنان این مجموعه نیز نیروی اساسی به حساب می‌آیند و باید فعالیت خود را ادامه دهند.

قانون‌گذار کالیفرنیا، گوین نیوسم به تازگی قوانین جدیدی را برای ایالت خود اعلام کرد تا روند توسعه و شیوع کرونا را کنترل کند. این قانون که از امروز عملی می‌شود برای مشاغل غیرضروری و دورهمی‌ها در نظر گرفته شده است. بر اساس این قانون افراد بین ساعت‌های ۱۰ شب تا پنج بامداد حق برگزاری هیچ گونه مراسمی را ندارند.


مشکلات تسلا در دوران کرونا
شرکت تسلا مدتی پیش در ماه مارس با وجود آن که قانون‌گذاران از مسئولان آن خواسته بودند فعالیت خود را متوقف کند به کار خود ادامه داد و کارمندانش را فرا خواند. در آن زمان این کارخانه در دسته‌بندی مشاغل ضروری قرار نگرفته بود. با این وجود پس از مدتی تسلا با محدودیت‌ها موافقت کرد و میزان تولید خودروهای Model S، Model Y و Model X خود را کاهش داد.

این عمل تنها تا ماه می ادامه داشت و در آن زمان ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد کارخانه‌های این مجموعه مانند قبل فعالیت‌های خود را ادامه خواهند داد. وی همچنین از مقامات منطقه شکایت کرد و گفت در صورت عدم توافق با ادامه کار این مجموعه، کارخانه‌ها به ایالتی دیگر منتقل خواهند شد. به دنبال این مسائل او به در خطر قرار دادن سلامت عمومی متهم شد. اکنون اما به نظر می‌آید با قانون جدید دیگر مخالفتی با فعالیت شرکت تسلا وجود نداد.

این در حالی است که ایلان ماسک هفته گذشته اعلان کرد امکان ابتلای او به کرونا وجود دارد. به دنبال این خبر نیز شش نفر از کارمندان تسلا به ویروس کرونا مبتلا شدند. مقامات کالیفرنیا همچنان می‌توانند فعالیت شرکت تسلا را قطع کنند و قوانین خاصی را بر روی آن‌ اعمال کنند اما به نظر می‌رسد قانون‌گذاران دیگر حال مجادله با ایلان ماسک را ندارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *