چگونه به پلی استیشن ۴ موس و کیبورد وصل کنیم؟

یکی از ویژگی‌های قابل توجه کنسول‌های نسل هشتم پلی استیشن، پشتیبانی از موس و کیبورد است. با استفاده از این ویژگی بازیکنان قادر استفاده از موس و کیبورد برای تجربه بازی‌ها یا وب گردی هستند. اتصال موس و کیبورد به کنسول پلی استیشن در چند قدم ساده ممکن است.

استفاده از موس و کیبورد برای انجام بازی‌های رقابتی، باعث بهبود دقت و واکنش بازیکنان می‌شود. همچنین بازی‌های متنوعی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. در این مقاله آموزشی از ویجیاتو به چگونگی اتصال موس و کیبورد به کنسول پلی استیشن پرداختیم.


مزیت‌های استفاده از موس و کیبورد برای بازی

استفاده از موس و کیبورد برای انجام بازی‌های رقابتی سبب افزایش دقت، واکنش و کنترل بازیکنان می‌شود؛ به همین دلیل بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای به‌جای کنترلرهای معمولی از موس و کیبورد گیمنگ استفاده می‌کنند. همچنین برای تجربه بازی‌های آنلاین و شوتر استفاده از موس و کیبورد توصیه می‌شود.

فاکتورهایی مانند پینگ، فریم‌ریت (Frame rate) و سخت افزار مورد استفاده بر تجربه گیمر از بازی‌های آنلاین تأثیر می‌گذارد. استفاده از موس و کیبورد برای تجربه بازی‌های آنلاین و چندنفره، باعث لذت بخش‌تر شدن تجربه بازی می‌شود. اکثر بازی‌های رقابتی با موس و کیبورد سازگار هستند.

پشتیبانی از موس و کیبورد در کنسول پلی استیشن نسل هشتم، باعث افزایش تنوع در تجربه بازی‌ها می‌شود. همچنین بازیکنان را ترغیب می‌کند تا برای هر نوع بازی یا فعالیتی، تجهیزات مناسب را انتخاب کنند. از بازی‌های سازگار با موس و کیبورد، می‌توان به Fortnite ،Minecraft و Call of Duty اشاره کرد.


چگونه موس و کیبورد را به کنسول خود متصل کنیم؟

کنسول پلی استیشن با کیبوردهای وایرلس و سیمی کاملا سازگار است. برای وصل کردن موس و کیبورد گیمینگ به کنسول‌های پلی استیشن از دو روش سیمی و بدون سیم (بلوتوث) می‌توان استفاده کرد. برای اتصال موس و کیبورد به صورت سیمی کافی است از پورت‌های USB کنسول استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از موس یا کیبورد وایرلس به همراه دانگل USB را دارید. ابتدا دانگل USB را به کنسول خود متصل کنید و چند ثانیه صبر کنید تا اتصال موس و کیبورد با کنسول برقرار شود. همچنین کنسول نسل هشتمی پلی استیشن از دستگاه‌های بلوتوث نیز پشتیبانی می‌کند.

برای استفاده از موس و کیبورد به صورت بلوتوث ابتدا وارد تنظیمات کنسول شوید. با وارد شدن به صفحه تنظیمات گزینه Devices را انتخاب کنید. سپس وارد صفحه Bluetooth Devices شوید. با انتخاب این گزینه موس و کیبورد خود را روشن کنید و در حالت Pairing قرار بدهید. درآخر نام دستگاه مورد نظر باید در لیست دستگاه‌های قابل اتصال ظاهر شود.

منبع: دیجیاتو

مطالب مرتبط