همین حالا این دو اپلیکیشن مخرب اندرویدی را از اسمارت‌فون خود حذف کنید!

گوگل به تازگی اقدام به حذف دو اپلیکیشنی کرده است که روی هم رفته ۱.۵ میلیون بار دریافت شده بودند. این نرم‌افزارها با نمایش تبلیغات pop-up به گردانندگان خود سود مالی می‌رساندند. البته که تا اینجای کار به نظر نمی‌رسد نرم‌افزار مخربی باشند، اما باید اطلاع داشت که این اپلیکیشن‌ها ضمن استفاده از برخی منابع دستگاه، موجب تخلیه شارژ باتری نیز می‌شدند.

adware-1

نرم‌افزار Sun Pro Beauty Camera حدود یک میلیون بار و Funny Sweet Beauty Selfie Camera حدود پانصد هزار بار دریافت شده‌اند. محتوای مخرب این دو نرم‌افزار توسط شرکت امنیتی Wandera کشف شده است. اگر هر کدام از اپلیکیشن‌های نام برده را در بر روی هندست اندرویدی خود دارید، بهتر است همین حالا اقدام به حذف آنها کنید. به مانند بیشتر نرم‌افزارهای مخرب از این دست، این دو نرم‌افزار نیز پس از نصب اقدام به مخفی کردن آیکون خود در صفحه نمایش می‌کنند؛ پس حتی اگر شرتکات را حذف کنید، نرم‌افزارهای مخرب در پس زمینه به کار خود ادامه خواهند داد.

نرم‌افزارهای Sun Pro Beauty Camera و Funny Sweet Beauty Selfie Camera پس از نصب تصاویری تبلیغاتی و تمام صفحه به نمایش می‌گذارند. در تصویر پایین برخی از نظرات کاربرانی که این نرم‌افزارها را دریافت و نصب کرده‌اند، مشاهده می‌کنیم. “آشغال! لطفا این اپلیکیشن را دانلود نکنید. فقط تبلیغات دارد و بس. هیچ چیز دیگری ندارد!” یا در کامنتی دیگر گفته شده است: “من نتوانستم هیچ نکته مثبتی در این نرم‌افزار پیدا کنم! تبلیغات تمام هندست را گرفته است!”

adware-2

وقتی اپلیکیشن‌هایی با چنین کامنت‌هایی می‌بینید، بهترین واکنش دور شدن از آنها تا جای ممکن است. در هر صورت، Wandera گزارش نرم‌افزارهای گفته شده را در یازدهم سپتامبر به گوگل داده و این شرکت نیز آنها را از پلی استور حذف کرده است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *