مشکل آپدیت macOS Big Sur باعث از کار افتادن برخی مک بوک پروهای قدیمی شده است

به نقل از فارنت

آپدیت macOS Big Sur برای برخی از کاربران دردسر ساز شده است. طبق گزارش MacRumors برخی از کاربران در انجمن اپل و وب‌سایت Reddit اعلام کرده‌اند که مک بوک ۱۳ اینچی آن‌ها که مربوط به اواخر سال ۲۰۱۳ یا اواسط سال ۲۰۱۴ است پس از نصب آپدیت macOS Big Sur با مشکل سیاه شدن صفحه مواجه شده‌ اند.

ظاهرا هیچ راه حلی برای رفع این مشکل آپدیت macOS Big Sur وجود ندارد، حتی ریست کردن NVRAM و SMC نیز نتوانست مشکل را برطرف سازد. اگرچه یکی از مهندسان مسئول بررسی مشکلات کاربران اعلام کرده است که با حذف تراشه مربوط به HDMI این مشکل برطرف شده است. با این حال این راه حل نیز قطعی به نظر نمی‌رسد.

اپل تاکنون از یکی از کاربران درگیر با این مشکل جدی خواسته است تا محصولش را برای این شرکت ارسال کند. اگرچه گفته می‌شود تیم مهندسی اپل از این مشکل آگاه است. با این حال بهترین راه حل این است که فعلا از آپدیت کردن مک بوک پرو ۱۳ اینچی خود به macOS Big Sur خودداری کنید.

اگرچه این مشکل بسیار جدی محسوب می‌شود، اما مطمئنا همه کاربران را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. تعمیر مک‌بوک‌های دارای این مشکل تحت ضمانت اپل نیست و هزینه زیادی را در پی خواهد داشت. اگرچه ممکن است اپل در آینده این هزینه را متقبل شود. با این حال اگر به سرعت به مک بوک خود نیازمند شوید، می‌بایست هزینه سنگینی را پرداخت کنید!

منبع: engadget

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *