مشکلات بیش از حد iOS 13 همچنان ادامه دارد و اپل به دنبال رفع آن‌هاست!

اخیرا تعدادی از کاربران آی‌فون و آی‌پد با بررسی دستگاه‌های خود به انتشار یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید دیگر پی بردند و این پدیده ابدا مایه تعجب نخواهد بود. امروز کمپانی اپل به‌روزرسانی iOS 13.1.2 را منتشر کرد. غول کوپرتینویی با عرضه این به‌روزرسانی امیدوار است تا تعداد باگ‌های موجود را به سطوح قابل کنترل کاهش دهد.

iOS 13.1.2 آخرین ورژن سری به‌روزرسانی‌های سریعا منتشر شده به‌شمار می‌رود. iOS 13.1.1 در روز جمعه گذشته منتشر شد و iOS 13.1 نیز تنها ۳ روز پیش از آن عرضه شده بود. توضیحات به‌روزرسانی جدید خاطرنشان می‌کند که iOS 13.1.2 چندین باگ اساسی شامل عدم کارکرد فلاش یا دوربین را برطرف خواهد کرد. بعلاوه آپدیت فوق، تعدادی از باگ‌های مرتبط با میان‌برها و توقف نوار پیشرفت آی‌کلود را رفع می‌کند (به‌روزرسانی جدید iPadOS با هدف رفع همین مشکلات، امروز منتشر شد).

iOS-13

چنان‌چه مشکل دوربین تنها دلیل پشت پرده تصمیم اپل برای انتشار فوری به‌روزرسانی جدید باشد؛ در این‌صورت چنین توجیهی تا حدودی قابل درک خواهد بود. اپل به منظور افزایش جذابیت دوربین مدل‌های جدید آی‌فون ۱۱ تمام تلاش خود را به‌کار بسته است. بسیاری از کاربران به دلیل امکانات دوربین، تصمیم به ارتقا هندست‌های خود گرفته‌اند؛ لذا عدم عملکرد مستقیم دوربین بنا بر هردلیلی می‌تواند به منزله یک مشکل آزاردهنده بزرگ برای خریداران آی‌فون‌های جدید اپل باشد.

به‌روزرسانی iOS 13.1.1 در روز جمعه و با هدف رفع یک مشکل امنیتی منتشر شد؛ مشکلی که به صفحه‌کلیدهای متفرقه امکان می‌داد تا بدون کسب مجوز از جانب کاربران همانند حالت معمول عمل نمایند. این مشکل چندان کوچک به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که امکان سرقت داده‌ها توسط عوامل مخرب را فراهم می‌کند و به احتمال فراوان، شتاب اپل در انتشار به‌روزرسانی فوق نیز به همین موضوع مربوط می‌شود. بعلاوه این به‌روزرسانی یکی از مشکلاتی که موجب تخلیه سریع‌تر شارژ باتری آی‌فون می‌شد را برطرف کرد.

انتشار پی‌درپی پچ‌ها ابدا اقدام اشتباهی نیست و در مقابل عرضه مداوم و سریع آن‌ها بسیار مفید خواهد بود. با این‌حال انتشار به‌روزرسانی‌های مذکور یکی پس از دیگری (نه در قالب یک مجموعه بزرگ) و تنها چند هفته پس از انتشار نسخه اولیه iOS 13 در واقع از وجود مشکلات متعدد حکایت دارد. جهت مقایسه جالب است بدانید که iOS 12.0.1 اولین به‌روزرسانی عمده برای نسل قبلی iOS بود و حدودا ۱ ماه پس از عرضه سیستم‌عامل iOS 12 منتشر شد.

اکنون بسیاری از کاربران کنجکاو هستند تا ببینند چند به‌روزرسانی جدید دیگر طی هفته‌های آتی منتشر خواهند شد.

منبع»ایتیرسان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *