مایکروسافت آیا قابلیت AI Explorer ویندوز ۱۱ را برای تمام کاربران ارائه می‌دهد؟

حضور قابلیت کاربردی جدید ویندوز ۱۱ بر روی اکثر کامپیوترها امکان‌پذیر نیست. در حال حاضر، شایعات زیادی درباره قابلیت AI Explorer ویندوز ۱۱ به گوش می‌رسد. این ویژگی به عنوان تایم‌لاینی قابل‌جستجو برای فعالیت‌های کاربر در ویندوز شناخته می‌شود.

برای مثال، اگر کاربر درحال کار بر روی یک سند متنی مرتبط با یک زلزله گذشته در تایوان باشد، با استفاده از AI Explorer و تایپ عبارت «تمام موارد مربوط به زلزله در ماه گذشته را به من نشان بده» به تمام اطلاعات وب‌سایت‌ها و فعالیت‌های مرتبط دسترسی خواهد داشت. با این وجود، به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد ندارد AI Explorer را برای همه‌ی کاربران ویندوز ۱۱ ارائه دهد. Albacore اطلاعات مرتبط با پیش‌نیازهای احتمالی برای استفاده از AI Explorer در نسخه ۲۴H2 ویندوز ۱۱ را در اختیار کاربران قرار داده است.

این پیش‌نیازها شامل معماری پردازنده ARM64، حداقل ۱۶ گیگابایت رم، حداقل ۲۵۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و واحد پردازش عصبی اسنپدراگون ایکس الیت می‌شود. احتمالاً بسیاری از کاربران ویندوز ۱۱ قادر به استفاده از AI Explorer نخواهند بود زیرا این ویژگی فقط بر روی لپ‌تاپ‌های سرفیس مبتنی بر معماری ARM و با پلتفرم اسنپدراگون ایکس الیت امکان‌پذیر خواهد بود. منتظر اعلام مایکروسافت در کنفرانس بیلد در ماه می ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳) هستیم که آیا این ویژگی برای تمام کاربران عرضه می‌شود یا خیر. همچنین، انتظار می‌رود که اسنپدراگون ایکس الیت با توجه به قابلیت‌های پیشرفته‌ی هوش مصنوعی، عملکرد بیشتری در کنار عمر باتری طولانی‌تر ارائه دهد.

مطالب مرتبط