سرویس آیتونز اپل پس از رویداد WWDC غیرفعال می‌شود

اپل قصد دارد بعد از رویداد توسعه‌دهندگان اپل ۲۰۱۹، به عمر سرویس قدیمی آیتونز پایان دهد.  کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی ۲۰۱۹ از سوم تا هفتم ژوئن (برابر با سیزدهم تا هفدهم خرداد) برگزار می‌شود. براساس گزارش بلومبرگ، به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند سرویس آیتونز را پس از این رویداد WWDCغیرفعال کنند. این در حالی است که مدت‌ها است اخباری درباره‌ی پایان عمر سرویس مشهور آیتونز اپل منتشر می‌شود. برای مثال، اواخر فروردین‌ گفته شد اپل آیتونز را به اپلیکیشن‌های مستقل تقسیم می‌کند.

itunes

باتوجه‌به اینکه اپل قصد دارد تغییراتی برای رفاه حال کاربرانش اعمال کند، به‌سمت توسعه‌ی اپلیکیشن‌های اختصاصی برای فیلم یا موسیقی یا پادکست حرکت می‌کند. در‌همین‌زمینه، انتظار می‌رود اپلیکیشن اپل Music که بسیاری از ویژگی‌های سرویس آیتونز را به‌‌همراه دارد، بتواند نیاز کاربران را مرتفع سازد. رویکرد کوپرتینویی‌ها در پایان‌دادن به فعالیت آیتونز، نوعی حرکت نمادین است. بی‌شک در اکوسیستم اپل و با وجود اپلیکیشن‌های بهتر، فعالیت سرویسی همچون آیتونز توجیه‌پذیر نیست. درحالی‌که سرویس‌های شرکت‌های شخص ثالث همچون اسپاتیفای، به کاربران دستگاه‌های اپل امکان همگام‌سازی گوشی آیفون و آیپد را بدون نیاز به آیتونز می‌دهند، جای برای دفاع از این سرویس باقی نمی‌ماند.باوجوداین، برخی روی خوشی به این تغییرات نشان نمی‌دهند و تغییرات و به‌روزرسانی‌های حوزه‌ی فناوری مسیر خود را می‌پیماید. گوشی‌های هوشمندی که دیگر به سیستم‌های کامپیوترینیازی ندارند و تبلت‌هایی که نیاز به لپ‌تاپ را به‌‌حداقل رسانده‌اند و ساعت‌های هوشمندی که دیگر به گوشی‌های هوشمند وابسته نیستند، موجی از فناوری‌ها و تغییرات جدید را به‌نمایش می‌گذارند.

البته در نظر داشته باشید که هنوز به‌‌طوردقیق تاریخ غیرفعال‌شدن رسمی آیتونز مشخص نشده و بی‌شک اپل چند هفته‌ یا چند ماهه‌ برای کاربران در نظر می‌گیرد تا بتوانند فایل‌های مدنظر خود را از آیتونز بردارند. براساس آخرین گزارش‌ها، انتظار می‌رود در جریان WWDC، اپلیکیشن‌های دیگری همچون اپلیکیشن‌ Mail به‌روزرسانی شوند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *