سامسونگ گوشی های قدیمی اش را با قدمت بالای۵سال آپدیت منتشر کرد.

صدها میلیون گوشی گلکسی سامسونگ که بخشی از آن‌ها مربوط به بازه زمانی سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ هستند، به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده‌اند.

سامسونگ چند وقتی پیش تعدادی از گوشی‌هایی را که از رده خارج شده بودند، آپدیت کرد. این شرکت حالا آپدیت دیگری را این بار برای میلیون‌ها موبایل از سری گلکسی منتشر کرده که ظاهرا مشکلی مربوط به سرویس GPS را برطرف می‌کند.

وب‌سایت GalaxyClubگفته است که، این به‌روزرسانی مشابه به‌روزرسانی دیگری که برای گلکسی نوت ۸، گلکسی S7 و گلکسی S8 انتشار داده شده بود، مشکلی را حل می‌کند که مربوط به ارتباطات و پایداری GPS است. البته خود سامسونگ هنوز جزئیاتی را درباره علت انتشار این آپدیت‌ها منتشر نکرده اما این احتمال هم وجود دارد که یک نقص امنیتی پیدا شده باشد که نیازمند برطرف‌سازی بوده.

سامسونگ گوشی‌های قدیمی خود را فراموش نکرده است

 

به خاطر داشته باشید که این به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری از جدیدترین وصله‌های امنیتی بهره نمی‌برند. با این حال، برای برخی دستگاه‌ها مثل سری گلکسی S6 گفته شده که بهینه‌سازی‌های مربوط به پایداری، رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد گوشی هم در این به‌روزرسانی گنجانده شده است.

این آپدیت به‌صورت خودکار از بخش Settings دستگاه‌ها قابل دریافت است. اما اگر بخواهید می‌توانید فایل‌های فرم‌ور رسمی را به‌صورت دستی دانلود و آن‌ها را از طریق کامپیوتر نصب کنید. ظاهرا اکثر دستگاه‌هایی که برای آن‌ها آپدیت منتشر شده، مربوط به بازه زمانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ هستند.

در دنیای iOS، اپل هم اخیرا یک آپدیت امنیتی را برای آیفون‌های قدیمی از جمله مدل‌های ۶S که در سال ۲۰۱۵ معرفی شده بودند، منتشر کرد. این که می‌بینیم تولیدکنندگان همچنان به فکر محصولات قدیمی خود هستند، اتفاق خوبی است، چرا که بسیاری از کاربران تا سال‌ها دستگاه‌های خود را عوض نمی‌کنند و ارتقای سطح امنیت آن‌ها می‌تواند اقدام بسیار مفیدی باشد.

 

منبع:digito

مطالب مرتبط