دومین مورد از آتش سوزی موبایل شیائومی در چین

یک شهروند چینی ادعا می کند موبایل شیائومی که ۳ ماه قبل برای پدرش خریده، دچار آتش سوزی شده است. چندی قبل همین مدل موبایل شیائومی در هند نیز آتش گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، یک موبایل شیائومی در چین آتش گرفته است. طبق گزارش رسانه ها این  دستگاه یک موبایل Redmi Not ۷ Pro و متعلق به سونگ یوجی از شهروندان ایالت هنان بوده است.

یوجی ادعا می کند این موبایل را ۳ ماه قبل برای پدرش خریده بوده است. این موبایل به طور ناگهانی و هنگامیکه کاربر از آن استفاده می کرده، آتش گرفته است.

طبق گزارش ثبت شده موبایل مذکور در ۲۴ جولای از شیائومی مال در چین خریداری شده  و در ۲۹ اکتبر دچار آتش سوزی شده است. پدر یوجی از این موبایل برای بازی رایانه ای استفاده می کرده است. او هنگام بازی به خواب می رود و با بوی سوختگی از خواب می پرد و متوجه می شود موبایل در آتش می سوزد.

پدر یوجی دچار سوختگی سطحی شده است. پرسنل خدمات پس از فروش شرکت شیائومی دلیل این آتش سوزی را عاملی غیر از کیفیت موبایل اعلام کرده اند. این بدان معنا است که احتمالا موبایل به دلایل خارجی که ارتباطی با کیفیت دستگاه ندارد، دچار آتش سوزی شده است.

هرچند Redmi Not ۷ Pro دارای ضمانتنامه  ۱۸ ماهه است اما موبایل سوخته شامل آن نمی شود.

جالب آنکه چاوهان ایشوار در هند نیز چندی قبل ادعا کرد موبایل Redmi Not ۷ Pro او یک ماه پس از خرید دچار آتش سوزی شده است.

پاسخ شیائومی در این نمونه نیز مشابه بود و دلیل آتش سوزی عاملی خارجی بوده است.

منبع:شهر خبر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *