خلاقانه‌ترین صفحات خطای ۴۰۴ که تا به حال دیده‌اید

خطای ۴۰۴ شناخته شده‎ترین کد وضعیت HTTP موجود است و شما به احتمال زیاد مطالب فراوانی در مورد نحوه سفارشی سازی صفحات ۴۰۴ را مشاهده کرده‎اید. مرورگر زمانی که سرور نمی‌‎تواند چیزی در مکان درخواست شده پیدا کند یک صفحه ۴۰۴ HTML را باز می‌‎گرداند. توسعه دهندگان این امکان را دارند تا صفحه خطای ۴۰۴ Not Found اختصاصی خود را طراحی کنند، اما کمتر کسی این کار را انجام می‌دهد.

صفحه خطاهای کد وضعیت HTTP چه به صورت سفارشی طراحی شده باشند یا نه، در نتایج بازدید از وبسایت‌ها نمایش داده می‌شوند. یکی از رایج‌ترین این صفحات خطا ۴۰۴ Not Found است و زمانی که آدرس درخواست شده از طرف کلاینت در سرور میزبان وبسایت مورد نظر پیدا نشود نمایش داده می‌شود. وبسایت‌های فاقد صفحه خطای ۴۰۴ نیز ممکن است تنها به صفحه اصلی وبسایت ارجاع داده شوند. اما اگر شما یک توسعه دهنده خلاق وب باشید از فرصت استفاده خواهید کرد و به بهترین شکل ممکن این صفحه را طراحی می‌کنید تا بازدیدکنندگان وبسایت شما نه تنها از برخورد با صفحات خطا آزرده خاطر نشده بلکه از آن لذت هم ببرند.

در ادامه با ۱۰ صفحه خطای ۴۰۴ خلاقانه که در فضای اینترنت دیده می‌شوند آشنا خواهید شد.

۱. صفحه خطای ۴۰۴ شکسته Blizzard Entertainment

1_0

صفحه خطای ۴۰۴ طراحی شده توسط Blizzard Entertainment به صورت یک صفحه وبسایت با منوی گزینه‌های مختلف به صورت یک شیشه شکسته شده به شکلی نوآورانه طراحی شده است.

نکته جالب توجه اینجا است که منوی طراحی شده در این صفحه همچنان کار می‌کند.

Blizzard Entertainment یک توسعه دهنده بازی‌های ویدیویی است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://us.blizzard.com/en-us/404

۲. صفحه خطای ۴۰۴ به شکل ماهی مرده

3_0

صفحه خطای ۴۰۴ وبسایت Bitly  به شکل ماهی مرده طراحی شده است، یا دست کم ظاهرش که شبیه یک ماهی عجیب و غریب واژگون شده است.

بخش خلاقانه کار آنجایی است که وقتی شما نشانگر ماوس را به نزدیک سطح آب می‌برید موجدار می‌شود و به شکلی حواس شما را از مشکل پیش آمده پرت می‌کند. اما مشخص نیست که چطور می‌شود این ماهی بی نوا را نجات داد.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://bitly.com/bitly404

۳. صفحه خطای ۴۰۴ به سبک ماشین خراب

4_0

چه مکانی بهتر از یک صفحه خراب برای قرار دادن یک ماشین خراب. یا شاید چه نمادی بهتر از یک ماشین خراب برای تداعی کردن یک صفحه خراب!

صفحه خطای ۴۰۴  وبسایت meineke مردی را به تصویر کشیده که مجبور است یک ماشین خراب را هل بدهد. نکته خلاقانه این صفحه خطا ارتباط آن با نوع فعالیت این وبسایت است که یک مرکز تعمیر اتومبیل است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.meineke.com/wrongpage/

۴. صفحه خطای ۴۰۴ با ساختار نمودار مجموعه

5_0

صفحه ارجاع به خطای ۴۰۴ در وبسایت magnt این نوع خطا را با یک چارت ون یا نمودار مجموعه توضیح می‌دهد.

از لحاظ فنی شما خطای ۴۰۴ را به این دلیل دریافت می‌کنید که یا چیزی در یک سایت خراب شده است و یا شما نمی‌توانید آدرس صفحه مورد نظر خود را به درستی تایپ کنید. طراح این صفحه نیز به طور خلاقانه‌ای از ترکیب این دو احتمال به خطای ۴۰۴ رسیده است.

Magnt یک ارائه کننده خدمات وبسایت است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://www.magnt.com/404/

۵. صفحه خطای ۴۰۴ به شکل یک فلوچارت

6_0

طراح وبسایت orangecoat صفحه خطای ۴۰۴ خود را بر اساس سوالاتی مرتبط با رسیدن شما به این صفحه خطا به صورت یک فلوچارت بنا کرده است.

تنها کافی است به سوالات این فلوچارت با جواب‌های بله یا خیر پاسخ دهید تا از یک خطای ناخوشایند به یک نتیجه خوشایند دست پیدا کنید.

OrangeCoat یک شرکت طراحی وب است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.orangecoat.com/lost

۶. صفحه خطای ۴۰۴ که به مزاح گرفته شده است

7

وبسایت Not A Niche صفحه خطای ۴۰۴ را با شوخی رفع و رجوع می‌کند. آنها نام این صفحه را DANG IT! Page Not Found با معنی تحت الفظی «هی وای من! صفحه پیدا نشد» گذاشته‌اند که از یکسری تصاویر کمدی و خنده دار تشکیل شده است.

نکته خلاقانه این طراحی این است که اگر چه شما نتوانستید صفحه مورد نظر خود را پیدا کنید، اما لااقل می‌توانید به چنین وضعیتی کمی‌ بخندید.

Not A Niche یک صفحه شخصی راه اندازی شده توسط الکساندر فریسون است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://notaniche.com/404

۷. صفحه خطای ۴۰۴ به شکل یک جانور سردرگم

8

وقتی در دنیای اینترنت گم می‌شوید، انگار سرتان در یک سوراخ عمیق و مخوف گیر کرده است. این تصور طراح صفحه خطای ۴۰۴ وبسایت MailChimp است.

در این صفحه آمده است: «ما همه جا را زیر و رو کردیم، اما اثری از آن چیزی که شما به دنبال آن هستید پیدا نکردیم. بیایید یک جای بهتر برای رفتن شما پیدا کنیم.»

MailChimp یک خدمات دهنده خبرنامه ای‌میل است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://mailchimp.com/404/

۸. صفحه خطای ۴۰۴ به سبک و سیاق دنیای لگوها

9

وبسایت LEGO همان‌گونه که انتظار میرود به طور هوشمندانه‌ای از شخصیت‌های لگوی خود برای نمایش صفحه خطای ۴۰۴ استفاده کرده است.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.lego.com/404

۹. صفحه خطای ۴۰۴ هنرمندانه Audiko

10_277

Audiko که یک وبسایت برای دانلود زنگ گوشی رایگان است، صفحه خطای ۴۰۴ خود را به شکل هنری آماده سازی کرده است. در این صفحه علاوه بر دکمه بازگشت به صفحه اصلی، امکان جستجوی زنگ‌های هشدار موجود در این وبسایت نیز وجود دارد.

برای مشاهده این صفحه خطای ۴۰۴ به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://audiko.net/404

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *