جف بیزوس چهارمین سال متوالی ثروتمندترین فرد دنیا از نگاه مجله فوربز شد

تک‌اسپات گزارش می‌دهد درمجموع ۲،۷۷۵ میلیارد نفر در دنیا سرمایه‌ی هنگفت ۱۳٫۱ تریلیون‌دلاری در‌اختیار دارند که بیشتر از سرمایه‌ی هشت‌تریلیون دلاری آن‌ها در سال ۲۰۲۰ است. به‌علاوه، ۸۶ درصد از میلیاردرهای دنیا اکنون سرمایه‌ی بیشتری درمقایسه‌با سال گذشته‌ی میلادی دارند. طبق این گزارش، جف بیزوس، مدیرعامل آمازون، توانسته است به صدر فهرست سالانه‌ی ثروتمندترین افراد دنیا از نگاه مجله‌ی فوربز تکیه دهد.

این چهارمین سالی که فوربز جف بیزوس را ثروتمندترین فرد دنیا معرفی می‌کند. ۵ مارس ۲۰۲۱ (۱۵ اسفند ۱۳۹۹)، فوربز از قیمت سهام و نرخ معاملات استفاده کرد تا دارایی افراد مختلف را محاسبه کند. فوربز می‌گوید تا تاریخ یادشده ثروت جف بیزوس به ۱۷۷ میلیارد دلار می‌رسد. با درنظرگرفتن ارزش سهام شرکت‌های بیزوس، ارزش دارایی امروز او ۱۸۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس که مدتی کوتاه ثروتمندترین فرد دنیا شد، پس از جف بیزوس در جایگاه دوم قرار دارد و ثروت برآوردشده‌‌اش تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ تقریبا ۱۵۱ میلیارد دلار بوده است. ناگفته نماند یک سال پیش، ایلان ماسک با ثروت خالص ۲۴٫۶ میلیارد دلار در رتبه‌ی سی‌و‌یکم قرار داشت. مدیران حوزه‌ی فناوری رتبه‌های برتر ثروتمندترین افراد از نگاه فوربز را ازآنِ خود کرده‌اند. فوربز می‌گوید هفت نفر از دَه ثروتمند برتر متعلق‌ به حوزه‌ی فناوری هستند که یکی از آن‌ها بیل گیتس، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت، محسوب می‌شود که با ثروت خالص ۱۲۴ میلیارد دلار در رتبه‌ی چهارم جای دارد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، با سرمایه‌ی ۹۷ میلیارد دلار و لری الیسون، هم‌بنیان‌گذار اوراکل، با سرمایه‌ی ۹۳ میلیارد دلار به‌ترتیب رتبه‌های پنجم و هفتم را ازآنِ خود کرده‌اند. سرمایه‌ی لری پیج و سرگی برین، هم‌بنیان‌گذاران گوگل، نیز به‌ترتیب ۹۱٫۵ میلیارد و ۸۹ میلیارد دلار تخمین زده شده است که آن‌ها را در رده‌های هشتم و نهم جای می‌دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *