تاریخ انتشار اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل و سایر دستگاه‌‍‌ها مشخص شد

تاریخ انتشار اندروید ۱۲ برای گوشی‌های پیکسل و سایر دستگاه‌‍‌ها مشخص شد

گوگل به‌تازگی انتشار نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی خود یعنی اندروید ۱۲ (با نام Snow Cone) را اعلام کرده و احتمالا لازم هم نیست که بگوییم گوشی‌های جدید این شرکت یعنی پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو، به همراه این نسخه روانه بازارها می‌شوند. در این مطلب به تاریخ انتشار اندروید ۱۲ می‌پردازیم.

در رویداد پیکسل ۶، به انتشار رسمی اندروید ۱۲ اشاره نشد، اما گوشی‌های پیکسل در حال حاضر مشغول دریافت اعلان به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود به اندروید ۱۲ هستند. بنابراین پیش از عرضه گوشی‌های پیکسل ۶ در تاریخ ۶ آبان ۱۴۰۰، ابتدا سری پیکسل ۵ و اسمارتفون‌های قدیمی‌تر گوگل، این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند.

تاریخ انتشار اندروید 12 برای گوشی‌های پیکسل و سایر دستگاه‌‍‌ها مشخص شد

ویژگی‌های جدید و مهم اندروید ۱۲

طراحی Material You: انیمیشن‌های روان‌تر، تم و طیف اعلان‌های جدید

منیت و حریم خصوصی: Privacy Dashboard برای مجوزهای اپلیکیشن‌ها و Locked Folder

ناوبری و کنترل: ژست‌های چهره و کنترل تلویزیون

تفننی: بازی و رسانه Android Auto و ایموجی‌های جدید Gboard

گوگل اسیستنت: درخواست صوتی یادآورهای مکرر

تاریخ انتشار به‌روزرسانی اندروید ۱۲ برای سایر گوشی‌ها

گوشی‌های شرکت‌های سامسونگ، موتورولا، وان‌پلاس، اوپو، شیائومی، نوکیا و سایر تولیدکنندگان غیر از گوگل، در اواخر سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ میلادی، این آپدیت را دریافت خواهند کرد. احتمالا گوشی‌های اقتصادی نیز به دلیل اولویت به‌روزرسانی پایین‌تر، در اوایل ۲۰۲۲ اعلان دانلود و نصب اندروید ۱۲ را دریافت کنند.

در حال حاضر سامسونگ اعلام کرده که تا پایان سال جاری میلادی، پوسته One UI 4 خود را که به اندروید ۱۲ مجهز است، از حالت آزمایشی خارج می‌کند (حداقل برای گوشی‌های پرچمدار). با این اوصاف با توجه به سرعت خوب سامسونگ در این زمینه، دارندگان گوشی‌های سری گلکسی به زودی طعم اندروید ۱۲ را خواهند چشید.

منبع: ITresan

آموزش دوره امنیت شبکه

مطالب مرتبط