بایت دنس یک مهلت دیگر برای تیک تاک از دولت آمریکا دریافت کرد

به نقل از فارنت

دولت ترامپ بار دیگر مهلت خود به بایت دنس برای فروش کسب و کار شبکه به‌اشتراک‌گذاری ویدیو تیک تاک در ایالات متحده را تمدید کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز و با استناد به اسناد دادگاه، کمیته سرمایه‌گذاری خارجی ایالات متحده (CFIUS) به شرکت چینی بایت دنس تا ۴ دسامبر (چهاردهم آذر ماه) مهلت داده تا کسب و کار تیک تاک در ایالات متحده را بفروشد یا کامل آن را تعطیل کند!

این در حالیست که بر اساس حکم صادر شده یک دادگاه فدرال در پنسیلوانیا، اجرای دستور حذف تیک تاک فعلا متوقف شده است و دولت آمریکا نیز اعلام کرده که خود را ملزم به اجرای حکم دادگاه می‌داند و دستور حدف تیک تاک را تا زمان برقرار ماندن حکم دادگاه به اجرا نمی‌گذارد.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از اواسط تابستان امسال با ادعای اینکه تیک تاک خطری برای امنیت ملی آمریکا به حساب می‌آیند، دستور اجرایی اولیه برای الزام فروش کسب و کار تیک تاک در ایالات متحده را صادر کرد و بر اساس آن، در صورت عدم اجرای موضوع فروش کسب و کار تیک تاک در ایالات متحده، تمام معاملات شرکت‌های آمریکایی با بایت دنس مسدود می‌شود.

این موضوع باعث صدور دستور حذف برنامه تیک تاک برای کاربران آمریکایی از پلی استور گوگل و اپ استور اپل توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده شد.

فعلا خبری از توافق نهایی برای خرید تیک تاک نیست!
پس از گمانه‌زنی‌های زیاد در خصوص خریداران احتمالی تیک تاک، در نهایت خبر مشارکت والمارت و اوراکل و توافق با بایت دنس برای خرید کسب و کار تیک تاک در آمریکا منتشر شد و که دونالد ترامپ نیز به طور ضمنی آن را تایید کرد.

بر اساس این توافق مقرر شده بود که شرکت جدیدی با نام تیک تاک گلوبال در آمریکا و با مشارکت والمارت و اوراکل تاسیس شود، اگرچه این توافق هنوز نهایی نشده و ظاهرا مسکوت باقی مانده است!

تیک تاک چندی پیش اعلام کرد که مدتی است “هیچ بازخورد اساسی” از دولت ترامپ دریافت نکرده است. دولت آمریکا تقریبا دو هفته پیش در بیانیه‌ای، مهلت جدیدی را تا روز جمعه گذشته برای تیک تاک معین کرد و حالا شاهد تمدید دوباره آن هستیم.

منبع: Theverge

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *