با این ترفند از حجم اینترنت مصرفی در برنامه های iOS باخبر شوید

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

شرکت اپل سعی دارد به وعده‌های خود در رابطه با شفافیت استفاده از داده‌های کاربران عمل کند برای همین اخیرا برچسب جدیدی را در سرویس فروشگاه اینترنتی خود راه‌اندازی کرده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت اپل ابتدا اهداف خود در رابطه با برچسب‌های تغذیه داده را در مراسم WWDC ماه ژوئن اعلام کرد.

این مجموعه همچنین ماه گذشته به تمامی برنامه‌نویسان سیستم عامل iOS اظهار داشت که آن‌ها باید حداکثر تا تاریخ ۸ دسامبر اطلاعات لازم در رابطه با استخراج داده کاربران را در اختیار اپل قرار دهند. این مجموعه به برنامه‌نویسان اعلام کرد که در صورت عدم پیروی از درخواست مطرح شده، قابلیت به‌روزرسانی برنامه‌ها گرفته خواهد شد و افراد نمی‌توانند نسخه جدید نرم افزار خود را بارگذاری کنند. اکنون پس از گذشت زمان مقرر شده شرکت اپل قابلیت جدیدی را به کاربران معرفی کرده که به آن‌ها اجازه می‌دهد از سرنوشت داده‌های خود مطلع شوند.

برچسب‌های امنیتی اپل به چه صورت هستند؟
اپل اظهار داشته این برچسب‌ها بر روی تمامی پلتفرم‌ها فعال خواهد بود و دارندگان گوشی‌ها، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های شرکت اپل می‌توانند جزئیات استخراج داده‌ها توسط هر برنامه را تحت بررسی قرار دهند. طبق اطلاعات منتشر شده، برنامه‌های سیستم عامل iOS که توسط اپل توسعه پیدا می‌کنند نیز از این برچسب‌ها برخوردار خواهند شد و کاربران به سادگی می‌توانند از اهداف شرکت اپل برای استفاده از داده‌های آن‌ها مطلع شوند.

دیگر برنامه‌های توسعه یافته توسط اپل که قابلیت پاک شدن از گوشی را ندارند اطلاعات مربوط به داده‌های کاربران را در صفحات رسمی خود قرار داده‌اند. گفتنی است؛ دیگر برنامه‌هایی که در فروشگاه اینترنتی اپل قرار دارند نیز اطلاعات مربوط به استفاده از داده‌ها را در صفحات رسمی وب خود دارند.

اپل همچنین برچسب‌های خود را به سه قسمت تبدیل کرده تا کاربران از ماهیت برنامه‌ها به سادگی مطلع شوند. این دسته‌بندی‌ها شامل «استفاده از داده برای ردیابی کاربر»، «استفاده از داده برای ارتباط با کاربر» و «عدم استفاده از داده‌ها» می‌شوند. همان‌طور که مشخص است کاربران می‌توانند با مشاهده موارد مذکور از نصب یک برنامه خودداری کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *