ساخت کفی کفش هوشمند با توانایی یک مربی خصوصی برای ورزشکاران

کمپانی Nurvv به ‌تازگی از کفی کفش هوشمند ویژه‌ای رونمایی کرده است که می‌تواند به‌عنوان یک مربی خصوصی عمل کند.
به نقل از engadget، پیش‌ازاین کمپانی‌های فناوری و ورزشی به ساخت کفش‌های هوشمند روی آورده بودند اما کمپانی Nurvv به‌تازگی کفی کفش ویژه‌ای ساخته است که می‌تواند کاربر را به یک دونده حرفه‌ای تبدیل کند. کفی‌های Nurvv Run به ۳۲ حس‌گر متفاوت مجهز هستند که با اتصال به نرم‌افزار موبایل و با استفاده از ردیاب‌های GPS می‌تواند فرایند دویدن شما را تجزیه و تحلیل کرده و پس ‌ازآن مربیگری کند.
همچنین شما به لطف بازخوردهای دیداری، شنیداری و لمسی می‌توانید در طی رفتن اطلاعات مرتبط با ریتم راه رفتن، طول قدم‌ها و سرعت کلی‌تان را در نرم‌افزار موبایلی این دستگاه مشاهده کنید. علاوه بر این شما با مراجعه به این نرم‌افزار می‌توانید اطلاعاتی دیگری نظیر میزان چرخش پا و میزان برخورد قسمت جلویی پا با زمین را در اختیار داشته باشید.
علاوه بر این، سیستم Run به‌کار رفته در این کفی به شما می‌گوید که چه زمانی می‌بایست سرعت خود را کم کنید. این سیستم می‌تواند مشکلاتی که منجر به آسیب‌دیدگی می‌شوند را تشخیص داده و به شما در رابطه با تمرین بیش‌ از حد هشدار بدهد و درنهایت با کمک این اطلاعات روزهای استراحت شما را تعیین کند.
پیش‌فروش این کفی هوشمند هم‌اکنون آغاز شده است و قیمت در نظر گرفته شده برای ۶ سایز مختلف آن ۳۰۰ دلار است. تاریخ عرضه این محصول نیز ۲۰ ژانویه است. البته لازم به ذکر است که همگام‌سازی این محصول با اپل واچ موجب شده است که نیاز به حمل سخت‌افزاری مانند تلفن همراه هوشمند برای دریافت راهنمایی‌ها به هنگام دویدن مرتفع شود.

منبع : ایتنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *