چگونه کلیپ بورد را بین اندروید و کامپیوتر همگام‌سازی کنیم؟

ابتدا نگاهی خواهیم داشت به روش‌های همگام‌سازی کلیپ بورد بین اندروید و کامپیوتر. برای همگام‌سازی کلیپ بورد بین اندروید و کامپیوتر، لازم است از بهترین اپ‌های مدیریت کلیپ بورد استفاده کنیم. به همین دلیل ۵ اپ از بهترین اپ‌های مدیریت همگام‌سازی کلیپ بورد بین اندروید و کامپیوتر را به شما معرفی می‌کنیم.

به طور حتم اکثر کسانی که به سراغ خواندن چنین مقالاتی می‌آیند، می‌خواهند متنی را از گوشی خود کپی و آن را در کامپیوتر قرار دهند. خوب این امکان در حال حاضر وجود دارد و ما آن را ‘Syncing Clipboard’ می‌نامیم. تعداد اپ‌های مدیریت کلیپ‌ بورد در اندروید در فروشگاه گوگل پلی بسیار زیاد هستند و شما می‌توانید از آن‌های برای همگام‌سازی کلیپ‌ بورد بین دستگاه‌ها استفاده نمایید.

با این اپ‌های مدیریت کلیپ بورد، می‌توانید به راحتی متنی را از اندروید خود کپی و آن را در کامپیوتر قرار دهید. در واقع، این اپ‌ها توانایی همگام‌سازی متن کلیپ بورد را در بین دستگاه‌ها دارند. همانطور که گفتیم تعداد این اپ‌ها در گوگل پلی استور بسیار زیاد است، اما فقط تعداد معدودی از آن‌ها کار می‌کنند. بنابراین، در این مقاله قصد داریم برخی از بهترین اپ‌های همگام‌سازی کلیپ‌بورد بین کامپیوتر و اندروید را عنوان می‌کنیم.

نحوه همگام‌سازی کلیپ بورد بین اندروید و کامپیوتر

با وجود زیاد بودن تعداد اپ‌های همگام‌سازی کلیپ بورد بین اندروید و کامپیوتر، قصد داریم ۵ تا از بهترین اپ‌ها را در این خصوص به شما معرفی کنیم. فقط کافیست این اپ‌ها را در اندروید و سرویس‌گیرنده دسکتاپ آن‌ها را در ویندوز نصب کنید. پس از نصب، لازم است دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا بتوانید این دو دستگاه را به هم متصل نمایید.

Clipbrd #1

همگام ساز کلیپ بورد-1

این اپ در بالای لیست قرار دارد، تنها به این دلیل که می‌تواند به سرعت بین دو دستگاه تنظیم شود و بنابراین می‌توانید خیلی راحت از آن استفاده کنید. تنها کافیست کپی‌های این اپ را در هر دو دستگاه خود نصب نمایید، کامپیوتر و اندروید. بعد از دریافت این اپ، می‌تواند بدون هیچگونه تغییری کار با آن را آغاز کنید.  مشابه این برنامه، در گوگل پلی استور و افزونه مرورگر کروم در کامپیوتر موجود است. شما می‌توانید تمام کارهای خود را با ورود به حساب کاربری هر دو طرف، منتقل نمایید. نگران نباشید، چون تنها در شروع کار از شما خواسته می‌شود که یک حساب کاربری برای این اپ بسازید و شما می‌توانید رایگان در آن ثبت نام کنید.

#۲ Scatter

همگام ساز کلیپ بورد-2

اپ Scatter را می‌توان جایگزینی برای اپ بالا داست، اگر فکر می‌کنید اپ بالا مناسب شما نیست، می‌توانید از Scatter استفاده کنید. از جمله نکات جالب در مورد این اپ آن است که شما می‌توانید به محض نصب کردن و ثبت نام در اکانت جدید، استفاده از آن را آغاز کنید. رابط کاربری این اپ برای مدیریت یادداشت‌ها یا هر آنچه که در آن قرار می‌دهید، مفید خواهد بود و در دستگاه‌های مختلف همگام‌سازی می‌شود.

#۳ ClipSync

همگام ساز کلیپ بورد-3

ClipSync از جمله بهترین اپ‌های اندروید در لیست است که می‌تواند برای همگام‌سازی کلیپ بورد اندروید شما با کلیپ بورد ویندوز بسیار مفید و کاربردی باشد. بعد از نصب ClipSync کاربران باید CTRL+C را فشار دهند، با این کار اپ به طور خودکار متن کپی شده را در دستگاه‌های اندروید در همان شبکه وای فای سینک می‌کند. برای استفاده از ClipSync در ویندوز، کابران باید سرور ClipSync را در کامپیوتر ویندوز خود نصب کنند.

Alt-C #4

همگام ساز کلیپ بورد-4

Alt-C از دیگر اپ‌های اندرویدی است که می‌تواند به شما در همگام‌سازی متن بین کامپیوتر و دستگاه‌های هوشمندتان کمک کند. نکته جالب در مورد Alt-C این است که رابط کاربری آن به نظر شفاف و ساده است. برخلاف تمام اپ‌های دیگر، رابط کاربری Alt-C مملو از ویژگی‌های غیرضروری نیست. برای سینک کردن متن بین ویندوز و اندروید، کاربران باید سرویس گیرنده ویندوز Alt-C  و اپ اندرویدی Alt-C را دانلود کنند. بنابراین، Alt-C یکی از بهترین اپ‌های اندرویدی برای سینک کردن کلیپ بورد بین کامپیوتر و اندروید است.

#۵ Clipto Pro

همگام ساز کلیپ بورد-5

Clipto Pro بسیار شبیه اپ ALT-C است که در فهرست بالا قرار دارد. فکر می‌کنید چرا؟ چون Clipto Pro یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین اپ‌های مدیریت کلیپ بورد برای اندروید است که می‌تواند متن را در دستگاه‌های مختلف همگام‌سازی کند. نکته جالبتر دیگر در مورد این اپ این است که به جای نصب سرویس گیرنده دسکتاپ، شما می‌توانید از نسخه وب برای دسترسی سریع به کلیپ‌های ذخیره شده استفاده کنید. برخی ویژگی‌های دیگر Clipto Pro شامل تاریخچه Clipboard، جستجو، تگ یا برچسب، فیلتر، مرتب‌سازی و غیره است.

در این مقاله برخی از بهترین اپ‌های مدیریت کلیپ بورد اندروید ارائه شد که می‌توانید از آن‌ها برای همگام‌سازی کلیپ بورد بین اندروید و کامپیوتر استفاده کنید.

منبع:شبکه-مگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *