واتس‌اپ روی قابلیتی برای واکنش سریع به استاتوس‌ها کار می‌کند

واتس‌اپ در حال کار روی قابلیتی است که اجازه می‌دهد مانند استوری‌های اینستاگرام به استاتوس‌های این پیام‌رسان واکنش سریع نشان دهید. همچنین ویژگی ارسال نظرسنجی در گروه‌ها هم در دست توسعه قرار دارد.

به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، واکنش سریع قابلیتی است که اجازه می‌دهد در هنگام مشاهده استاتوس‌ها در واتس‌اپ به‌صورت آنی و راحت با یک ایموجی نسبت به آن‌ها واکنش نشان دهید. این ویژگی مشابه قابلیتی است که در استوری‌های شبکه اجتماعی اینستاگرام وجود دارد.

همان‌طور که در اسکرین‌شات زیر می‌بینید، واتس‌اپ در حال حاضر مشغول کار روی هشت ایموجی برای واکنش‌هاست. زمانی که واکنش خود را نسبت به یک استاتوس ارسال می‌کنید، این واکنش به شکل یک ایموجی ساده در چت به دست طرف مقابل می‌رسد. با این حال، ممکن است در آینده و در زمان ارائه نسخه نهایی این قابلیت، رابط کاربری جداگانه‌ای برای مشاهده واکنش‌ها در نظر گرفته شود.

قابلیت واکنش به استاتوس‌ها فعلا فقط در نسخه دسکتاپ دیده شده، اما محتمل است که آن را در نسخه iOS و اندروید هم ببینیم.

نظرسنجی در گروه‌های واتس‌اپ

وب‌سایت WABetaInfo درباره نسخه دسکتاپ واتس‌اپ به قابلیت نظرسنجی در گروه‌ها هم اشاره کرده که قرار است تا چند وقت دیگر منتشر شود. این ویژگی اجازه می‌دهد شما و سایر افراد حاضر در گروه به گزینه‌های نظرسنجی رای بدهید و نتایج رای‌ها را ببینید. با این حال، نمی‌توانید متوجه شوید که چه کسی به چه گزینه‌ای رای داده است. البته با توجه به این که قابلیت نظرسنجی در گروه‌ها در دست توسعه قرار دارد، برخی ویژگی‌ها مثل نمایش رای‌دهندگان ممکن است بعدا به آن اضافه شود.

فرآیند ارسال نظرسنجی در گروه‌ها با سیستم رمزنگاری دوطرفه ایمن شده تا هیچ‌کس، حتی خود واتس‌اپ نتواند محتوای آن‌ها را ببیند. اگرچه این ویژگی هم فعلا فقط در نسخه دسکتاپ دیده شده، اما احتمالا برای نسخه اندروید و iOS هم در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

منبع: دیجیاتو

مطالب مرتبط