قیمت Bitcoin برای اولین‌بار طی ۱۹ ماه گذشته از مرز ۴۰ هزار دلار عبور کرد

براساس داده‌های وب‌سایت «کوین‌مارکت کپ»، قیمت بیت کوین (BTC) بعد از گذشت ۱۹‌ ماه، برای اولین‌بار از مرز چهل هزار دلار عبور کرده است.

براساس داده‌های وب‌سایت «کوین‌مارکت کپ»، قیمت بیت کوین (BTC) که اوایل ماه مه ۲۰۲۲ به ۴۰‌ هزار دلار رسیده بود، بعد از گذشت ۱۹‌ ماه برای اولین‌بار از مرز چهل هزار دلار عبور کرده و بازاری سبزپوش رقم زده است.

درحال‌حاضر قیمت Bitcoin با رشد حدود ۴.۷ درصد در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۴۱.۲۳۲ هزار دلار و اتریوم (ETH) با رشد حدود ۴.۵ درصد طی یک روز گذشته، با قیمت ۲۲۴۰ دلار معامله می‌شود.

قیمت Bitcoin از ۴۰ هزار و اتریوم از ۲۲۰۰‌ دلار عبور کرد

قیمت بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین ارز دیجیتال جهان در آوریل ۲۰۲۲ به کمتر از ۴۰ هزار دلار رسید؛ اما طی چند ماه گذشته، با انتشار خبرهایی در مورد بیت کوین و صندوق EFT، وضعیت تغییر کرده و بازار روند صعودی به خود گرفته است. اتریوم نیز از ماه مه ۲۰۲۲ قیمتی بالاتر از ۲۲۰۰‌ دلار ثبت نکرده است.

یکی از تحلیلگران بازار می‌گوید قیمت Bitcoin آماده جهش و افزایش بیشتری است. برنامه‌های EFT روی قیمت این رمزارز و بازار ارزهای دیجیتال تأثیرگذار است. این تحلیلگر بازار همچنین در گزارش خود مطرح کرده که انتظار دارد نرخ بهره در سال آینده میلادی کاهش پیدا کند. به همین دلیل استدلال می‌کند که قیمت‌ برخی رمزارزها ممکن است طی هفته‌های آینده افزایش بیشتری پیدا کند.

شرکت خدمات مالی Matrixport پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به ۱۲۵ هزار دلار می‌رسد. این درحالی است که برخی از تحلیلگران از افزایش قیمت بیت کوین و ۱۰۰‌ هزار دلاری شدن آن در سال ۲۰۲۳ صحبت کرده بودند، ولی این اتفاق نیفتاد! بااین‌وجود، این مؤسسه خدمات مالی، سال‌ آینده را برای بیت کوین صعودی پیش‌بینی کرده است.

همچنین وضعیت حاضر نشان‌دهنده بالاترین قیمت بیت کوین در سال گذشته است که از اول ژانویه تاکنون بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته. با‌این‌حال، بیت کوین همچنان حدود ۴۲ درصد نسبت به ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته که بالاترین رقم تاریخی آن بیش از ۶۹۰۰۰ دلار است.

«مارکوس تیلن»، رئیس تحقیقات Matrixport، در یادداشتی در ۳۰ نوامبر پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا آوریل سال آینده میلادی به بیش از ۶۰ هزار دلار و تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۲۵‌ هزار دلار خواهد رسید. باید دید آیا واقعاً چنین پیش‌بینی درست خواهد بود یا خیر.

نکته مهم: در این خبر صرفاً نظر برخی تحلیلگران مطرح شده است و عصر رایان شبکه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه‌گذاری در این زمینه ارائه نمی‌دهد.

منبع : دیجیاتو

مطالب مرتبط