فردا روز بزرگی برای گوگل خواهد بود

هوش مصنوعی Gemini Ultra توانایی تجزیه‌وتحلیل عمیق تری خواهد داشت

پس از استقبال خوبی که از بهترین مدل زبانی بزرگ گوگل موسوم به جمنای (Gemini) و رقابت این شرکت با OpenAI، حالا گوگل مصمم است تا پیشرفته‌ترین مدل هوش مصنوعی خود را روانه‌ی بازار کند.

بر اساس اطلاعات فاش‌شده در شبکه‌ی اجتماعی ایکس، گوگل مدل پیشرفته‌ی هوش مصنوعی جمنای با نام جمنای اولترا (Gemini Ultra) را احتمالا تا هفته ی اینده منتشر خواهد کرد.

شکست chatGBT

هوش مصنوعی Gemini Ultra در بنچمارک‌های مختلف، GPT-4 را شکست داده است و قابلیت‌های بهبودیافته‌ای نسبت به نسخه قبلی برای انجام کارهایی مانند کدنویسی، توانایی آپلود فایل‌ها، اسناد و داده‌ها و همچنین، تجزیه‌وتحلیل مسائل مختلف دارد.

ظاهراً تاریخ انتشار Gemini Ultra در ابتدا ۷ فوریه (۱۸ بهمن) بوده اما گوگل آن را به ۸ فوریه (۱۹ بهمن) تغییر داده است.

هوش مصنوعی Gemini Ultra مانند ChatGPT و Copilot مایکروسافت از اپ برای اندروید بهره مند است ؛ اما در ابتدا، فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. گوگل در ۸ فوریه (۱۹ بهمن)، علاوه بر Gemini Ultra، قرار است نام چت‌بات Bard را به Gemini تغییر دهد.

سالی جنجالی برای دنیای فناوری

رقابت غول‌های فناوری در حوزه‌ی هوش مصنوعی و تحولات جدیدی ازجمله رونمایی هوش مصنوعی اختصاصی برای گوشی سامسونگ مدل گلکسی S24 اولترا، گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24، نشان میدهد که سال ۲۰۲۴ سالی مهم برای دنیای فناوری و این حوزه خواهد بود.

 

منبع : زومیت

مطالب مرتبط