با ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

اکثر مردم ایده‌های خوبی دارند، حتا اگر کارآفرین نباشند. اما بسیاری از آن‌ها علاقه‌ای به دنبال کردن ایده‌های خود ندارند. افرادی که سعی می‌کنند به ایده‌های خود ماهیت واقعی دهند و خواسته‌های خود را با جدیت دنبال می‌کنند، گاه به ثروتمندترین افراد جهان تبدیل می‌شوند. در این مقاله قصد داریم با ۲۵ نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۹، که برخی از آن‌ها چهره‌های شناخته شده دنیای فناوری‌ اطلاعات هستند آشنا شویم. این افراد، به ویژه آنان که در حوزه فناوری فعال هستند، با ایده‌های خود در دگرگونی و شکل‌دهی جهان ما نقش بسزائی داشته‌اند.

در یک سال گذشته ثروت این میلیاردها نوسانات زیادی داشت. افرادی که در این مقاله با آن‌ها آشنا می‌شوید به انتخاب فوربس جزء ۲۵ چهره ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۹ هستند.

۲۵. مایکل دل (Michael Dell)

01_561

ارزش خالص دارایی‌ها: ۳۱.۲ میلیارد دلار

مایکل دل، تاجر، سرمایه‌گذار و نویسنده امریکایی است. او بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Dell Technologies است که شرکت او در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از شرکت‌های تاثیرگذار دنیای فناوری‌اطلاعات تبدیل شد. در سال ۲۰۱۹ ارز خالص دارایی‌های مایکل دل ۳۱.۲ میلیارد دلار تخمین زده اشت که او را در مکان ۲۵ ثروتمندترین مردان جهان در سال ۲۰۱۹ از نگاه فوربس قرار داد.

۲۴. مکنزی بزوس (Mackenzie Bezos)

02_674

ارزش خالص دارایی‌ها: ۳۴ میلیارد دلار

مکنزی بزور، رماننویس و نیکوکار امریکایی است. او همسر جف بزوس بود که پس از جدایی از او ۴ درصد سهام آمازون که در آن زمان ۳۵ میلیارد دلار بود را به دست آورد. ثروت خالص او در سال ۲۱۹ برابر با ۳۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۲۳. شلدون آدلسن (Sheldon Adelson)

03_570

ارزش خالص دارایی‌ها: ۳۴.۹ میلیارد دلار

شلدون آدلسون، سرمایه‌گذار و نیکوکار امریکایی است. او مدیرعامل و رییس شرکت ساندز و صاحب فروشگاه مارینا بی ساندز سنگاپور است. شلدون آدلسون با سرمایه خالص ۳۴.۹ میلیارد دلار در فهرست امسال فوربس در مکان ۲۳ قرار گرفته است.

۲۲. فیل نایت (phil night)

04_479

ارزش خالص دارایی‌ها: ۳۷.۱ میلیارد دلار

فیل نایت، تاجر و خیر امریکایی است که شرکت Nike Inc را تاسیس کرد و در حال حاضر به عنوان مدیر شرکت فعالیت می‌کند. Nike یکی از معروف‌ترین برندهای جهان است که همه مردم با آن آشنا هستند.

۲۱. جک ما (Jack Ma)

05_391

ارزش خالص دارایی‌ها: ۳۷.۱

جک ما بنیان‌گذار علی‌بابا در چند سال گذشته یکی از ثروتمندترین افراد آسیا بود که در فهرست امسال فوربس نیز جزء ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت. جک ما در اولین تجربه کاری خود موفق نشد در آزمون KFC موفق شود، اما این شکست تاثیری در اراده او نداشت، به‌طوری که در سال ۲۰۱۹ ارزش خالص درآمدهای او برابر با ۳۷.۱ میلیارد دلار تخمین زده شد.

۲۰. ما هواتنگ (Ma Huateng)

06_326

ارزش خالص دارایی‌ها: ۳۷.۲ میلیارد دلار

ما هواتنگ، تاجر، سرمایه‌گذار، مهندس، کارآفرین اینترنتی و فناوری اهل چین است. او همچنین بنیان‌گذار شرکت Tencent با ارزش‌ترین شرکت آسیا است.

۱۹. دیود تامسن (David Thomson)

07_265

ارزش خالص درآمدها: ۳۷.۳ میلیارد دلار

دیود تامسن سومین مرد بزرگ خانواده تامسن، پس از فوت پدرش در سال ۲۰۰۶ میلادی رییس شرکت تامسوک شد. یک شرکت کانادایی که

زمینه فعالیت آن مدیا است. او همانند پدرش عنوان بریتانیانیی بارون را به ارث برده است.

۱۸. چارلز کوچ (Charles Koch)

08_225

ارزش خالص درآمدها: ۴۲.۲ میلیارد دلار

چارلز کوچ یک تاجر و خیر امریکایی است. او مالک و مدیرعامل صنایع Koch است. صنایع Koch در زمینه ساخت تجهیزات و فناوری‌های کنترل آلودگی، پلیمرها و الیاف، مواد معدنی، سرویس‌های تجاری، محصولات مصرفی و کشاورزی به فعالیت اشتغال دارد.

۱۷. مایکل بلومبرگ  (Michael Bloomberg)

09_190

ارزش خالص درآمدها: ۴۹.۴ میلیارد دلار

مایکل بلومبرگ کارآفرین و سیاستمدار آمریکایی است. بلومبرگ بنیانگذار و مدیرعامل Bloomberg L.P شرکت فعال در زمینه امور مالی و رسانه است که با ۷۴ سال سن جزء یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. مایکل بلومبرگ در ۶ ماه گذشته ۵ میلیارد دلار دیگر به ارزش خالص دارایی‌های خود اضافه کرده و همین امر باعث شد که وی دوباره مقام قبلی خود را در این فهرست به دست آورد. ارزش خالص ثروت وی اکنون ۴۹.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۱۶. استیو بالمر (Steve Ballmer)

10_295

ارزش خالص: ۵۱.۳ میلیارد دلار

استیو بالمر مالک فعلی NBA’s Los Angeles Clippers و مدیرعامل اسبق مایکروسافت است. در سال ۲۰۱۹ ارزش خالص دارایی‌های استیو بالمر ۵۱.۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۱۵. موکش امبانی (Mukesh Ambani)

11_210

ارزش خالص: ۵۱.۴ میلیارد دلار

موکش امبانی یک تاجر هندی است که به تازگی سمت مدیرعاملی صنایع Reliance Industries Limited)  RIL) را به دست آورده و بزرگ‌ترین سهام‌دار این صنایع است. امبانی چند وقتی ثروتمندترین مرد آسیا بود و امسال نیز در فهرست ثروتمندان افراد جهان قرار گرفته است.

۱۴. رابسون والتون (S. Robson Walton)

12_178

ارزش خالص: ۵۲.۶ میلیارد دلار

راب والتون فرزند ارشد سام والتون است و پس از مرگ پدرش تا سال ۲۰۱۵ به عنوان رئیس والمارت مشغول به کار بود. علاوه بر این، او با اختلافی جزیی از برادرش عقب افتاد و در مکان چهاردهم فهرست ثروتمندترین افراد جای گرفت.

۱۳. آلیس والتون (Alice Walton)

13_148

ارزش خالص: ۵۲.۷ میلیارد دلار

آلیس والتون دختر سام والتون است و وارث ثروت والمارت است. او شرکت Llama را در سال ۱۹۸۸ تأسیس کرد که بعدها تعطیل شد. در حال حاضر ارزش خالص ثروت آلیس والتون ۵۲.۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و در مکان سیزدهمین ثروتمند افراد جهان قرار گرفته است.

۱۲. جیم والتون (Jim Walton)

14_125

ارزش خالص: ۵۳ میلیارد دلار

جیم والتون فرزند سام والتون بنیان‌گذار بزرگترین خرده‌فروشی زنجیره‌ای جهان “والمارت” است. او عضو هیئت مدیره والمارت و مدیرعامل شرکت خود یعنی Arvest Bank است. در سال ۲۰۱۹ ، ارزش خالص ثروت جیم والتون ۵۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۱۱. سرگئی برین (Sergey Brin)

15_108

ارزش خالص: ۵۴.۲ میلیارد دلار

سرگئی برین و لری پیج در سال ۱۹۹۸ در یک گاراژ ساده کوچک شرکت گوگل را تأسیس کردند. این دو نفر موفق شدند گوگل را به اوج برسانند. در حال حاضر سرگئی برین در مکان یازدهم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۹ ، ارزش خالص درآمدهای سرگئی برین ۵۴.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۱۰. فرانسوا بتن کورت میرز (Francoise Bettencourt Meyers)

16_87

ارزش خالص: ۵۴.۶ میلیارد دلار

از سال ۲۰۱۷ میلادی وارث Liliane Bettencourt شد. او در حال حاضر مدیریت هلدینگ لورئال  را بر عهده دارد و خانواده او مالک ۳۳٪ از L’Oreal هستند.

۹. لری پیج (Larry Page)

17_92

ارزش خالص: ۵۶.۲ میلیارد دلار

لری پیج یکی دیگر از بنیان‌گذار گوگل است. بدون شک گوگل موفق‌ترین موتور جست‌وجوی جهان است که موفق شد مالکیت پلتفرم‌های مهمی همچون یوتیوب را به دست آورد.

۸. کارلوس اسلیم هلو (Carlos Slim Helu)

18_85

ارزش خالص دارایی‌ها: ۵۷.۶ میلیارد دلار

کارلوس اسلیم هلو تاجر و سرمایه‌گذار مکزیکی است و همچنین صاحب Grupo Carso است. شرکت او مالک برندهای مختلفی است که در صنایعی همچون مراقبت‌های بهداشتی، رسانه‌ها ، انرژی، املاک و مستغلات و خرده‌فروشی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند. کارلوس با دارایی خالص ۵۷.۶ میلیارد دلار در فهرست ثروتمندترین افراد در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است. در ماه‌های اخیر کارلوس اسلیم تقریباً ۶ میلیارد دلار از ارزش خالص دارایی‌های خود را از دست.

۷. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)

19_70

ارزش خالص: ۶۵.۸ میلیارد دلار

همه ما با مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک آشنا هستیم. فیس‌بوک به محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین شرکت چندرسانه اجتماعی در جهان تبدیل شده است. شرکتی که جرقه تاسیس آن از اتاق خوابگاه مارک در دانشگاه هاروارد آغاز شد. مارک زاکربرگ پس از اتفاقات نه چندان ناگوار بخش قابل توجهی از ثروت خود را از دست داد و به دلیل افت سهام فیس‌بوک با سه پله سقوط به مکان هفتم فهرست فوربس وارد شد.

۶. لری الیسون (Larry Ellison)

20_56

ارزش خالص: ۶۶ میلیارد دلار

لری الیسون بنیان‌گذار شرکت اوراکل و مدیرعامل این شرکت تا سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی بود. با گذشت سال‌ها، اوراکل هنوز هم یک شرکت فوق‌العاده در حوزه فناوری‌اطلاعات است که بیش از ۱۳۶۰۰۰ نفر کارمند دارد.

۵- آمانسیو اورتگا (Amancio Ortega)

21_52

ارزش خالص: ۶۸.۷ میلیارد دلار

آمانسیو اورتگا کارآفرین اسپانیایی و بنیان‌گذار گروه مد Inditx است. ایندیتکس زیرمجموعه‌ای به‌نام زارا دارد که یکی از محبوب‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک در جهان است. اورتگا اکنون در ماه‌های اخیر بیش از ۱۱ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد، هرچند به تدریج در حال به دست آوردن ثروت از دست رفته است.

 ۴. وارن بافت (Warren Buffett)

22_54

ارزش خالص: ۸۱.۹ میلیارد دلار

وارن بافت کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی و مدیرعامل برکشایر هاتاوی است. بافت موفق‌ترین سرمایه‌گذار در جهان است و افراد زیادی در حال الگوبرداری از موفقیت‌های او هستند.  وارن بافت چهارمین ثروتمند جهان است که ارزش خالص ثروت‌های او به رقم باورنکردنی ۸۱.۹ میلیارد دلار رسیده است. با این حال، بافت هنوز هم در خانه‌ای که خریداری کرده بود زندگی می‌کند و حتی نمی‌داند یک میلیارد دلار چگونه است!

۳. برنارد آرنو (Bernard Arnault)

23_37

ارزش خالص دارایی‌ها: ۹۴.۷ میلیارد دلار

برنارد آرنو، مدیرعامل لوئیز دو شرکت (پیش از ادغام) ویتون موت هنسی (LVMH) است. لوئیس ویتون یک برند تجاری بسیار موفق در دنیای مد و موت هنسی تولید کننده نوشیدنی است. برنارد در چند سال گذشته به سرعت به ابتدای فهرست ثروتمندترین افراد جان نزدیک شد. اوایل سال ۲۰۱۷، او در مکان ۱۴ این فهرست قرار داشت.

۲. بیل گیتس (Bill Gates)

24_34

ارزش خالص دارایی‌ها: ۱۰۵.۳ میلیارد دلار

بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت هنوز هم یکی از ثروتمندترین مردان جهان است. گیتس شرکت مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ با پل آلن تأسیس کرد و از ‌آن زمان به بعد لقب بزرگترین شرکت نرم‌افزاری جهان را از آن خود کرد. سال گذشته بیل گیتس سود خالص اضافی ۱۰ میلیارد دلار به دست آورد که باعث شد ارزش خالص دارایی او به رقم ۱۰۵.۳ میلیارد دلار برسد.

۱. جف بزوس (Jeff Bezos)

25_33

ارزش خالص دارایی‌ها: ۱۰۷.۸ میلیارد دلار

جف بزوس بنیان‌گذار آمازون، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تحت وب است. آمازون به عنوان یک کتابفروشی آنلاین ساده در اتاق خواب جف کار خود را آغاز کرد که روند فروش کندی داشت. در سال ۲۰۱۹ جف بزوس پس از آن‌که موفق شد ۴۰ میلیارد دلار به ارزش خالص دارایی‌های خود اضافه کند به صدر فهرست ثروتمندترین افراد جهان صعود کرد. آمازون پس از آن‌که مالکیت Wholefoods را به دست آورد دست به کارهای بزرگ‌تری زد و به حوزه پهپادها و ایده‌های بزرگ‌ دیگر وارد شد.

منبع:شبکه-مگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *