اضافه نشدن گزینه ویرایش به توییت

بنیانگذار توییتر- جک دورسی – درخواست‌های اضافه کردن گزینه اصلاح توییت به پلتفرم این شبکه اجتماعی را رد کرده و این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.
به گزارش تارنمای روزنامه ایندیپندنت، اضافه شدن گزینه ویرایش توییت به توییتر موضوعی بحث برانگیز بین کاربران این پلتفرم است. مخالفین این ایده ادعا می‌کنند این که توییت‌های ریتوییت شده به گونه‌ای اصلاح شوند تا حاوی اطلاعات متناقض باشند، منجر به سردرگمی کاربران خواهد شد. این درحالی است که موافقین این ایده می‌گویند که وجود چنین گزینه‌ای به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به پاک کردن یک توییت خطاهای آن را برطرف کنند.

بنیانگذار توییتر در پاسخ به یک کاربر توییتری که پرسیده بود آیا گزینه ویرایشی که کاربران مدت‌هاست خواستار اضافه شدن آن به توییتر هستند، در سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شود یا نه؟ گفت “جواب (این سوال) منفی است. ما کار خود را به عنوان یک سرویس پیامکی آغاز کردیم و همانطور که همه می‌دانید، وقتی پیامکی را ارسال می‌کنید، دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید. ما در اوایل کار می‌خواستیم این حس را حفظ کنیم.”
جک دورسی ۴۳ ساله در ادامه بار دیگر به نگرانی‌های قبلی در مورد نحوه کارکرد گزینه ویرایش در مورد محتوای ریتوییت شده اشاره کرد که ممکن است به طور کامل معنای اصلی آن را تغییر دهد.
وی خاطرنشان کرد که توییتر به ایده ایجاد یک پنجره یک دقیقه یا ۳۰ ثانیه‌ای فکر کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا هرگونه غلط املایی یا لینک‌های خراب را در توییت خود اصلاح کنند. اما اجرای چنین طرحی به معنای به تعویق انداختن انتشار توییت‌هاست و این شرکت تمایلی به انجام آن ندارد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *