استفاده از تجهیزات UTM در ایران به دلیل تحریم با مشکل مواجه شد

مرکز ماهر در اطلاعیه ای در خصوص مشکلات پیش‌آمده برای استفاده از تجهیزات UTM در ایران توضیح داد و آن را ناشی از اعمال تحریم های شرکت مادر علیه ایران، عنوان کرد.

 مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از اوایل سال جاری، شماری از تجهیزات مربوط به مدیریت یکپارچه تهدیدات سایبری( ‫UTM ) با نام‌های تجاری ‫«سوفوس» و ‫«سایبروم» مورد استفاده در کشور، به دلیل اعمال تحریم شرکت مادر (سوفوس) دچار مشکلاتی نظیر انقضای مجوز و محدودیت در خدمات شده‌اند.

این موضوع و راهکارهای برخورد با آن طی جلساتی با شرکت‌های وارد کننده و خدمات‌دهنده عمده این محصولات مورد بررسی قرار گرفت. لذا سازمان‌ها و شرکت‌های مصرف کننده این تجهیزات توجه داشته باشند که این موضوع سراسری بوده و بهره‌برداران مختلف را تحت تأثیر قرار داده است.

بنابراین توصیه می‌شود حداکثر همکاری بین شرکت‌های تأمین‌کننده و مصرف کننده جهت اتخاذ راهکارهای جایگزین صورت پذیرد.

به گزارش مهر، مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) یکی از توابع مدیریت امنیت است که به ادمین شبکه این امکان را می‌دهد تا دامنه گسترده‌ای از کاربردهای امنیتی و تجهیزات زیرساختی را با استفاده از یک ابزار مدیریتی، مانیتور و مدیریت کند.

UTM ها به صورت عمومی شامل سرویس‌های ابری، دستگاه‌های شبکه، فایروال‌ها، دستگاه‌های تشخیص اختلال در شبکه، ضدبدافزارها، ضد اسپم ها، ضد فیلترینگ محتوا و… هستند که شبکه را در مقابل تهدیداتی از جمله هرزنامه‌ها، بدافزارها، برنامه‌های کلاهبرداری، ویروس‌ها، حملات هکرها و … محافظت می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *