رئیس کل بانک مرکزی: مبادله هر نوع رمزارز ممنوع است!

به نقل از آیتی رسان دستورالعمل استخراج کنندگان رسمی رمزارزها و صرافی‌های مجاز این هفته به بانک مرکزی نهایی شده و نام صرافی‌های مجاز در اختیار استخراج کنندگان رسمی ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد.

ارزهای دیجیتال تنها برای واردات کالا

همچنین عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی نیز در این مورد اعلام کرد: بر اساس نظر کارگروهی که در این حوزه تشکیل شده، در مصوبه هیئت وزیران مبنی بر غیرقانونی بودن مبادله ارزهای دیجیتال اصلاحی صورت خواهد گرفت که طبق آن کسانی رمزارزها را به صورت رسمی استخراج می‌کنند، می‌توانند برای واردات از آن بهره ببرند. به این ترتیب قوانین این حوزه به زودی آماده می‌شود و چند صرافی برای ثبت سفارش به جهت واردات از طریق رمزارزها معرفی می‌شوند.

همتی اعلام کرد: خرید و فروش رمزارزها تنها برای واردات کالا و از طرف استخراج کنندگان رسمی قابل استفاده است و مبادله رمزارزها بین یکدیگر مجاز نیست.

معادله رمزارزها ممنوع است اما از اولین خودپرداز ارزهای دیجیتال رونمایی شد!

اما در حالی که طبق گفته معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، معامله هرگونه رمزارز در کشور غیرقانونی است از اولین دستگاه خودپرداز رمزارزها رونمایی شد.

روز گذشته از اولین دستگاه خودپرداز ملی ارزهای دیجیتال با حضور فعالان و مسئولان رمزارزها رونمایی شد. این دستگاه خودپرداز که توسط دانشمندان ایرانی طراحی و تولید شده، کلیه رمزارزها را پوشش می‌دهد و می‌توان با آن به راحتی ارز مورد نظر را خرید و فروش کرد.

علی زنجانی، مدیر خانه بلاکچین ایران در مراسم رونمایی از اولین خودپرداز ملی ارز دیجیتال اعلام کرد: قدمت ساخت دستگاه‌های خودپرداز به سال ۱۹۶۰ در آمریکا باز می‌گردد، طی این سال‌ها مردم در سراسر جهان از خودپردازها برای پرداخت‌های خود در ساعات مختلف شبانه روز استفاده می‌کردند، حال نسل سوم خودپردازها برای ارزهای دیجیتال ساخته شده، این دستگاه در آمریکا ابتدا تنها برای خرید بیت‌کوین و در ادامه برای فروش آن ساخته شد، امروزه ۱۶ هزار دستگاه ارز دیجیتال در کل جهان در حال خدمت رسانی است که ۱۳ هزار دستگاه آن متعلق به آمریکاست.

زنجانی ادامه داد: دستگاهی که امروز رونمایی می‌شود، از همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند و حتی پس از خرید، یک کیف پول کاغذی به کاربر ارائه می‌کند، کیف پول کاغذی در همه جای دنیا شناخته شده و مدت‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *