طرح مفهومی سیستم‌عامل iOS 17 با قابلیت‌های جذاب منتشر شد

اپل کمتر از دو هفته دیگر رویداد WWDC 2023 را برگزار می‌کند که انتظار داریم در آن جدیدترین سیستم‌عامل‌های این شرکت ازجمله سیستم‌عامل iOS 17 معرفی شوند. اما حالا پیش از معرفی، ویدیویی مفهومی از iOS 17 منتشر شده است که قابلیت‌های جذابی مانند کنترل‌سنتر جدید یا نمایش اشعار آهنگ‌ها در لاک‌اسکرین را نمایش می‌دهد.

طراحی به نام «نیکلاس گیگو» در کانال یوتوب خود این ویدیو را منتشر کرده است. این ویدیو شایعات منتشرشده درباره سیستم‌عامل بعدی اپل برای آیفون را به نمایش می‌گذارد.

ویدیوی مفهومی سیستم‌عامل iOS 17

طبق ویدیو، اپل روی گزینه‌های جدیدی برای فونت‌ها و تصاویر پس‌زمینه iOS کار می‌کند و همچنین بدون نیاز به بازکردن قفل آیفون، می‌توان به‌صورت لحظه‌ای اشعار آهنگ‌ها در اپل موزیک را تماشا کرد. همچنین در این طرح مفهومی با شورتکات‌های شخصی‌سازی‌شده برای لاک‌اسکرین و همچنین آیکون‌های جدید سیستمی روبه‌رو هستیم.

طبق گزارش‌ها، اپل می‌خواهد تغییرات قابل‌توجهی در کنترل‌سنتر iOS 17 ایجاد کند. طراحی کنونی این بخش مربوط به iOS 11 می‌شود و از آن زمان تا به امروز، کنترل‌سنتر تغییر خاصی نداشته است. درحال‌حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم اپل چه برنامه‌ای برای کنترل سنتر دارد، اما در ویدیوی مفهومی از سیستم‌عامل iOS 17، با طراحی تقریباً تازه‌ای برای این بخش روبه‌رو هستیم.

یکی دیگر از ویژگی‌های این ویدیو که البته خبری از آن در شایعات نبود، امکان قفل‌کردن برنامه‌ها به‌صورت جداگانه است. طبق این ویدیوی مفهومی، کاربران می‌توانند اپ‌ها را با فیس آیدی قفل کنند و در کنار این اپ‌ها یک آیکون قفل قرار می‌گیرد.

اپل در تاریخ ۱۵ خردادماه از iOS 17 در جریان WWDC 2023 رونمایی می‌کند و ما در دیجیاتو مانند همیشه این رویداد را به‌صورت زنده پوشش خواهیم داد.

منبع : دیجیاتو

مطالب مرتبط