شیائومی ۱۲ اولترا با بدنه‌ای از جنس شیشه‌، سرامیک و چرم از راه می‌رسد

طبق گزارش‌های بدست آمده از منابع چینی، به نظر می‌رسد گوشی شیائومی ۱۲ اولترا قرار است با طرح‌های ویژه‌ای به بازار بیاید. در حقیقت ظاهرا شیائومی می‌خواهد این پرچمدار قدرتمندش را با جنس پنل پشتی شیشه‌ای، سرامیکی و چرم گیاهی روانه بازار کند.

گوشی شیائومی می ۱۱ اولترا که سال گذشته عرضه شد تنها با طرح سرامیکی به بازار آمد اما ظاهرا این بار کمپانی چینی شیائومی قصد دارد تا برای کاربران حق انتخاب قائل شود. گمان می‌رود این شرکت در مدل ۱۲ اولترا از سه طرح شیشه‌ای، سرامیکی و چرم گیاهی استفاده کند.

طبق شایعات می‌توان گفت که گزینه شیشه‌ای رنگ‌های متعددی خواهد داشت و طرح سرامیکی در رنگ‌های مشکی و سفید عرضه  خواهد شد، اما رنگ‌های استفاده شده در طرح چرم گیاهی همچنان نامعلوم هستند.

همچنین لازم به ذکر است که طرح سرامیکی به دلیل دشواری ساخت و پرداخت سرامیک نسبت به شیشه کمی گران‌تر است اما از سوی دیگر دوام بالاتری خواهد داشت.


مشخصات احتمالی شیائومی ۱۲ اولترا

طبق شایعات پیشین، شیائومی ۱۲ اولترا احتمالا از تراشه معرفی نشده کوالکام اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پلاس استفاده خواهد کرد، نمایشگر ۱۲۰ هرتزی اولد با رزولوشن QHD خواهد داشت و از یک باتری ۴۹۰۰ میلی‌آمپری دارای قابلیت شارژ سریع ۱۲۰ واتی بهره خواهد برد. همچنین به ماژول دوربین با برند لایکا مجهز خواهد شد.


در نهایت این محصول مورد انتظار شیائومی احتمالا ماه اردیبهشت به شکل رسمی برای بازار چین معرفی شود و پس از آن در زمان نامشخصی به بازار سایر کشورها راه یابد. گفتنی است که این روال برای باقی گوشی‌های سری ۱۲ نیز تکرار شده بود که ابتدا در ماه آذر برای بازار چین معرفی شدند و سپس در میانه اسفند برای بازارهای بین‌المللی عرضه شدند.

امیدواریم که برای این پرچمدار به انتظار چندین ماهه نیاز نباشد و مدل مذکور با فاصله کمی از بازار چین برای سایر کشورها نیز عرضه شود.

 

منبع: دیجیاتو

 

آموزشگاه مهندسی عصر رایان شبکه 

مطالب مرتبط