شیائومی ثور و لوکی اعضای جدید خانواده MIX هستند

دو گوشی هوشمند جدید شیائومی که با نام‌های رمزی ثور و لوکی شناخته می‌شوند، بخشی از خانواده MIX خواهند بود.

به‌تازگی دو گوشی هوشمند شیائومی با نام‌های رمزی Thor و Loki در کد MIUI مشاهده شدند. عده‌ای معتقد بودند این دستگاه‌ها به ترتیب Xiaomi 12 Ultra Enhanced و Xiaomi 12 Ultra هستند. اما با توجه به گواهی‌هایی که اخیرا صادر شده‌اند، این دستگاه‌ها نام‌های دیگری خواهند داشت.

به گزارش گیزموچاینا، شیائومی ثور و لوکی به ترتیب با شماره مدل ۲۲۰۳۱۲۱C و ۲۲۰۳۱۲۱AC در یک آژانس صدور گواهی مشاهده شده‌اند. طبق اطلاعات به‌دست آمده، این گوشی‌های هوشمند بخشی از سری Xiaomi MIX خواهند بود.

از این رو، آن‌ها Xiaomi 12 Ultra Enhanced و Xiaomi 12 Ultra نامیده نمی‌شوند. در عوض، به نظر می‌رسد در اسم این محصولات از برند MIX استفاده خواهد شد، البته هنوز نام دقیق آن‌ها مشخص نیست و این مسئله مانند یک راز باقی مانده است. علاوه بر این، گواهی‌ها تأکید می‌کنند که این دستگاه‌ها با توجه به شماره مدل‌های آن‌ها که به «C» ختم می‌شود، منحصر به چین خواهند بود.

طبق گزارش قبلی، شیائومی ثور و لوکی از نسل بعدی تراشه کوالکام سری ۸۰۰ استفاده خواهند کرد. قبلاً شایعه شده بود نام این تراشه اسنپدراگون ۸۹۸ است. اما اکنون گفته می‌شود که به صورت رسمی با نام اسنپدراگون ۸ نسل ۱ (Snapdragon 8 Gen 1) عرضه خواهد شد. این پردازنده با شماره مدل SM4350 شناخته می‌شود.

در نهایت، انتظار می‌رود این دو گوشی هوشمند دارای حداقل چهار دوربین در پنل پشتی خود باشند. برای مثال می‌توان انتظار دیدن سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی و سه سنسور کمکی ۴۸ مگاپیکسلی را در بخش دوربین این دستگاه‌ها داشت. متاسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد دوربین جلو در دسترس نیست.

انتظار می‌رود شیائومی ثور و لوکی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ عرضه شوند.

منبع : zoomit

آموزش دوره شبکه

مطالب مرتبط