فایرفاکس و تلاش برای ایجاد امنیت بیشتر کاربران

از آنجا که بسیاری از افراد به امنیت اطلاعات در فضای مجازی اطمینان ندارند، موزیلا فایرفاکس با هدف ایجاد رمزگذاری جدید و پیشرفته قصد دارد آرامش را به کاربران خود بازگرداند.

اخیرا اخباری منتشر شده که اهداف شرکت آمازون و فایرفاکس را برای آینده مشخص می‌کنند.

این اهداف ممکن است در ظاهر با یکدیگر شباهت نداشته باشند، اما باطن هر دو یک مسیر را دنبال می‌کند، آن نیز کسب اطلاعات و داده‌ها از کاربران برای استفاده و سرویس دهی بهتر است.

جهت اطلاع از دوره های تخصصی شبکه اینجا کلیک کنید.

اقدامات آمازون برای Amazon Go

تا به حال گزارشات زیادی از برنامه‌های آمازون برای قابلیت Amazon Go منتشر شده است.

این فناوری به گونه‌ای است که به کاربر اجازه می‌دهد به خرید در یک مغازه رود و بدون آن که به صندوق مراجعه کند آن مکان را ترک کند. این عمل تنها به آن دلیل قابل انجام است که شرکت آمازون با تمامی دوربین‌های موجود در فروشگاه حرکات اشخاص را زیر نظر داشته و خرید آن‌ها را محاسبه کرده است. پس از اتمام خرید و ترک فروشگاه، مبلغ حساب شده به طور پیش‌فرض از حساب اشخاص کم می‌شود. گفته می‌شود این قابلیت، در صورتی که فرد از برداشتن یک محصول پشیمان شود و آن را در جای خود بگذارد نیز متوجه پروسه آن می‌شود و خرید را به درستی محاسبه می‌کند.

نظرات یک شخص که اخیرا از فروشگاه مخصوص آمازون خرید انجام داده است، این چنین توضیح داد: ” شرکت آمازون تلاش داشته تا مردم را در خرید آزاد بگذارد و اجناس و تنوعی را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا تمامی آن‌ها را در یک مکان خریداری کنند “. حال این امر برای برخی افراد ناراحت کننده به نظر آمده که توسط دوربین‌ها همواره تحت نظر باشند. این افراد همچنین از نظارت داده‌های موتور جست‌وجو خود توسط سایت آمازون نیز ابراز نگرانی کردند.

اما به نظر می‌آید که شرکت فایرفاکس چاره‌ای برای آن اندیشیده است.

فایرفاکس

اقدامات فایرفاکس برای ایجاد امنیت

موزیلا فایرفاکس قصد دارد تا با رمزگذاری بر روی DNS ، امنیت کاربران خود را به میزان زیادی افزایش دهد.

در حالت عادی اگر این سرویس رمزگذاری نشده باشد، افراد سودجو می‌توانند با کنجکاوی به آن متوجه شوند که اشخاص در چه سایتی به سر می‌برند. گفتنی است که DNS در بسیاری از موتور‌های جست‌وجو رمزگذاری نشده، این یعنی سایتی که اشخاص در آن هستند و همچنین مسئولین موتور جست‌وجو می‌توانند به داده‌های کاربران دسترسی داشته باشند.

اقدامات اخیر موزیلا فایرفاکس می‌تواند باعث یجاد اطمینان افراد با سرویس‌های فناوری مختلف شود.

منبع: وای جی سی

مطالب مرتبط:

معرفی ترفندها و کلیدهای میانبر مرورگر فایرفاکس

فایرفاکس‌مانیتور در صورت هک شدن اطلاعات شخصی شما هشدار می‌دهد

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *