کشور ایران با بالاترین میزان مصرف اینترنت در جهان

طبق بررسی های اخیر وب سایت تحلیل میزان اینترنت در جهان و در ایام قرنطینه کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا، ایران بالاترین میزان مصرف اینترنت را به خود اختصاص داده است.

شیوع کرونا در جهان تقریبا همه‌ی مردم جهان را خانه نشین کرده و باعث تعطیلی بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک جهان شده است. بسیاری از شرکت‌ها به کارکنان خود اعلام کرده‌اند که به جای حضور در محل کار از طریق اینترنت به انجام کار‌های روزمره خود بپردازند؛ اما این موضوع باعث شده است تا مصرف اینترنت در سراسر جهان به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

به تازگی نیز یکی از وب سایت‌های بررسی کننده میزان اینترنت جهان، اطلاعاتی را در فضای مجازی منتشر کرده است که نشان می‌دهد از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بستر‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت در حال تحمل فشار بسیار زیادی هستند.

عوامل اصلی مصرف اینترنت

طبق اعلام این وب سایت، اصلی‌ترین عوامل مصرف بالای اینترنت در این ایام بازی‌های آنلاین و ویدیو‌های آنلاین با کیفیت HD هستند که افراد بسیار زیادی در طول روز از آن‌ها استفاده می‌کنند. به طور کلی داده‌های دریافتی توسط کاربران بر بستر اینترنت از طریق بسته‌های اطلاعاتی کوچک و به وسیله کابل‌های مسی و فیبر نوری در اختیار کاربران گذاشته می‌شود، هر چه تعداد بسته‌های موجود در مسیر انتقال بیشتر باشد طبیعتا سرعت اینترنت در حال استفاده توسط کاربر پایین‌تر خواهد آمد؛ به همین دلیل است که در این ایام سرعت اینترنت در سراسر جهان به میزان قابل توجهی پایین آمده است.

مصرف اینترنت در ایران

اما تیم سایت تحلیل‌گر میران مصرف جهانی اینترنت به تازگی گزارشی از کشور‌هایی که حداقل ۱۰۰ مورد مبتلا به ویروس کرونای مثبت داشته‌اند را منتشر کرده است که نشان می‌دهد ایران بالاترین مصرف اینترنت در جهان در ایام قرنطینه را داشته است.

پس از ایران به ترتیب کشور‌های مالزی، اکوادور و کلمبیا قرار دارند؛

همچنین پروفسور راشکی در این باره اعلام کرده است که سرعت اینترنت در این کشور‌ها بسیار متغیر است و تا زمانی که کاربران این کشور‌ها میزان مصرف خود را مدیریت نکنند سرعت اینترنت همین روال کندی را خواهند داشت.

منبع: وای جی سی

مطالب پربازدید:

10 قابلیت جذاب اینترنت 5G نسبت به نسل قبلی

اینترنت اشیا و کاربرد آن در پیش بینی ها

آموزشگاه مهندسی عصر رایان شبکه را در اینستاگرام دنبال کنید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *