معرفی کارت های گرافیک نسل بعدی NVIDIA با قدرت فوق العاده

کارت های گرافیک نسل بعدیNVIDIA با هسته قوی 7552 و 40 درصد سریع تر ازمدل TITAN RTX عرضه خواهند شد.

عمده ترین کارت های گرافیک نسل بعدی NVIDIA که احتمالاً Ampere نامیده می شود از یک یا دو GPU (واحد پردازنده گرافیکی) جداگانه تشکیل خواهند شد. البته هنوزکاملا مشخص نشده است و احتمالاً دو کارت گرافیک در آینده NVIDIA ترکیب شوند. به خاطر داشته باشید که اینها لزوماً Ampere یا هاپر نیستند، می توان آنها را چیز دیگری نامید (واقعاً به NVIDIA بستگی دارد) و این شرکت در کمتر از یک ساعت می تواند تغییر نامگذاری را داشته باشد.

کارت های گرافیکی نسل بعدی NVIDIA در Geekbench 5 محک زده شدند: احتمالاً GPU های Ampere هفت نانومتری.

کارت های گرافیک انویدیا

اولین GPU با هسته 7552 CUDA و 118 SM است. جالب است بدانید که، عملکرد و Geekbench خوانده شده به این معنی است که از 128 هسته تشکیل شده است که شایعه بوده و GPU ها 64 هسته استاندارد در هر SM دارند. این پردازنده گرافیکی خاص با سرعت 1.11 گیگاهرتز تنظیم شده است. این پردازنده گرافیکی احتمالا دارای 24 گیگابایت حافظه است.

این GPU خاص NVIDIA امتیاز شگفت آور184096 را در Geekbench که تقریبا 40٪ بیشتر از TITAN RTX دارد را کسب کرده است. در نظر داشته باشید که اینها تقریباً ساعت نهایی کارت گرافیک نیستند – این بدان معنی است که احتمالاً اورکلاک در گوشه انتظار می رود.

دومین GPU با هسته 6912 CUDA و 108 SM است. این نوع با قدرت کمتر در 1.01 گیگاهرتز و تقریباً 13.9 TFLOPs در همان سطح( RTX 2080 Ti) به کار می رود.

جالب است بدانید که این کارت با داشتن 47 گیگابایت حافظه نشان داده می شود.

نوع اصلی 6912 CUDA امتیاز 141654را در Geekbench کسب کرده است که کمی بالاتر ازمدل RTX TITANاست.

با توجه به اینکه NVIDIA مدتی است در نظر دارد سری جدیدی از کارت ها را راه اندازی کند، این نشت اطلاعات با هیجان جدی روبرو خواهد شد.

جهت اطلاع از دوره های تخصصی آموزشگاه مهندسی عصر رایان شبکه، اینجا کلیک کنید.

آنچه تاکنون می دانیم!

ما قبلاً GPU های NVIDIA را در مورد Ampere GPU شنیده ایم و بسیار محتمل است که NVIDIA با فلسفه RTX خود ادامه دهد و آن را با Ampere به سطح بعدی برساند. در حال حاضر، پردازنده گرافیکی تورینگ قادر است در دور 1080پیکسل برای بارهای کم نور از مسیر، تا ردیابی کامل مسیر تابش کند.

پردازنده گرافیکی Ampere قادر به پیشرفت بیشتر خواهد بود.

این واقعیت که مبتنی بر یک فرآیند 7 نانومتری است به این معنی است که ما به دنبال یک مزیت عملکرد و همچنین یک مزیت بهره وری انرژی هستیم.

با کمترین میزان ممکن، شما به دنبال افزایش 50٪ تمام موارد در نظر گرفته شده و وات برای وات هستید.

صنعتGPU ، در نتیجه بی تفاوتی و با شکسته شدن انگیزه رقابتی NVIDIA و متاسفانه AMD ، این شرکت نیز در پرونده های درآمد معمولی ستاره خود ناامید شد. در حقیقت، در حالی که NVIDIA همچنان روی مراحل 16 نانومتری قرار دارد، AMD با حرکت به فرآیند 7 نانومتری است.

کریستوفر رولان، تحلیلگر گروه مالی Susquehanna ، با استناد به فروش زیاد کنسول ویدیوی بازی Nintendo ، رتبه مثبت خود را برای سهام انویدیا تکرار کرد.

بر همین اساس انویدیا تراشه هایی را برای دستگاه بازی ایجاد می کند.

به نظر می رسد NVIDIA سرانجام تصمیم گرفته است تا بازی خود را تسخیر کند و تا سال 2020 به 7 نانومتر تغییر خواهد کرد. طبق آنچه تاکنون شنیده ایم ، این فرایند EUV 7 نانومتری سامسونگ خواهد بود و باید یک گام چشمگیر در عملکرد از نسل های قبل ارائه دهد .

به عبارت دیگر ، انویدیا به آرامی اما مطمئناً در تلاش است تا جینسن رکورددار آرزو خود را بدست آورد.

منبع: wccftech

مطالب پربازدید:

عرضه لپ تاپ های مجیک بوک 14 و 15.6 اینچی آنر

معرفی چهار مدل دوربین فول فریم کانن در سال ۲۰۲۰


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *