فرستادن گردشگر به فضا توسط شرکت اسپیس ادونچر

طبق اعلام رسمی شرکت «اسپیس ادونچر» و توافقنامه‌ای که با شرکت «اسپیس ایکس»منعقد کرده است، قصد فرستادن گردشگر به فضا با فضاپیما ی «کرو دراگون» را دارد.

با انجام این کار این اولین باری خواهد بود که گردشگران فضایی از خاک آمریکا و با راکت و فضاپیمای آمریکایی به فضا خواهند رفت. به این دلیل که تا کنون، فضاپیمای «دراگون» شرکت اسپیس ایکس برای پروازهای آزمایشی و یا برای ملاقات با ایستگاه فضایی بین‌المللی به مدار زمین رفته است.

هدف از ماموریت فضاپیما

هدف از تلاش ناسا می توان به تجارت در مدار پایین زمین و گسترش نهایی شرکت‌هایی مانند «اسپیس ایکس» نام برد که فضانوردان را در ماموریت های خصوصی حمل می‌کنند و در نتیجه گسترش توریسم فضایی است.

شرکت اسپیس ادونچر اعلام کرد: برنامه به این صورت است که در اولین ماموریت «کرو دراگون» چهار مسافر با پرداخت هزینه سفر به مدار زمین برده شوند. در این ماموریت پنج روزه، فضاپیمای کرو دراگون در ایستگاه بین‌المللی توقف نخواهد داشت و تنها به دور زمین می‌چرخد و سپس به زمین باز می‌گردد. این مسافران باید قبل از پرواز چند هفته تحت آموزش قرار گیرند که احتمالا این آموزش ها در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ آغاز می شوند.

اسپیس ادونچر اعلام نکرده که آیا در پرواز اول خدمه اضافی نیز در کرو دراگون شرکت خواهند داشت یا خیر.

اما سخنگوی این شرکت به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که این فضاپیما کاملا خودران است.

برای هدایت این فضاپیما به خلبان و یا فضانورد حرفه ای نیازی نیست و درصورت لزوم مسافران می‌توانند کنترل آن را بر عهده گیرند.

همچنین شرکت اسپیس ادونچر از ارائه و بیان بهای بلیت این سفر اجتناب کرده است. اما رئیس این شرکت در توییتر اعلام کرده که بهای بلیت این سفر برای هر نفر زیر ۵۰ میلیون دلار است و قیمت نهایی به عوامل مختلفی از جمله درخواست های خاص گردشگران بستگی دارد.

منبع: ایرنا

مطالب پربازدید:

جذابیت جدید دنیای فناوری؛ با معرفی تلویزیون های شفاف و منعطف!

اتمام تاریخ مصرف 10 فناوری تا پنج سال آینده

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *