استخدام فضانورد توسط ناسا برای پروژه آرتمیس

استخدام فضانورد جدید توسط ناسا برای پروژه آرتمیس انجام خواهد شد.

طبق گزارش اینترستینگ اینجینیرینگ، پروژه”آرتمیس”( Artemis) یکی از بزرگ ترین پروژه های ناسا است که در حال برنامه ریزی برای آن هستند که هدف از این پروژه در مرحله اول بازگشت انسان به ماه و سپس قدم گذاشتن انسان روی کره مریخ است.

پروژه ناسا برای فرستادن اولین زن فضانورد به ماه، آرتمیس نام گرفت.

ناسا برای پیشبرد پروژه عظیم خود تمهیدات مختلفی را به‌کار گرفته است و برای این منظور به دنبال استخدام فضانوردان جدیدی است که به تیم توسعه و برنامه ریزی پروژه آرتمیس اضافه شوند.

ناسا تاریخ ۲ مارس تا ۳۱ مارس 2020 را برای پذیرش فرم‌های درخواست‌ متقاضیان واجد شرایط در نظر گرفته و اعلام کرده است.

فضانورد

شرایط استخدام فضانورد

شرایط متقاضیان برای استخدام فضانوردان جدید برای پروژه آرتمیس ناسا به شرح زیر است:

1- اول اینکه فرد متقضای حتما بایستی از شهروندان آمریکایی باشد.

2- داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های مهندسی، علوم زیستی، علوم فیزیک، علوم رایانه و ریاضی

3- در صورتی که فرد مدرک کارشناسی ارشد نداشته باشد ولی به مدت دو سال در یک برنامه دکتری فعالیت داشته باشد هم می‌تواند فرم درخواست خود را برای ناسا تکمیل و ارسال کند. البته این فعالیت باید در یکی از رشته‌های مرتبط با علوم، فناوری، مهندسی و یا ریاضی انجام شده باشد.

4- اگر فردی این مدارک معتبر را ندارد و یا مدرک وی تا ژوئن سال ۲۰۲۱ آماده می‌شود به شرطی می‌تواند فرم درخواست خود را ارسال کند که برنامه ملی آزمایش خلبانی را گذرانده باشد.

5- متقاضیان باید به مدت ۲ سال تجربه حرفه‌ای در زمینه‌های مرتبط را داشته باشند و یا حداقل هزار ساعت خلبانی در هواپیماهای جت را سپری کرده باشند.

6- فرد متقاضی باید آزمایش فیزیکی پرواز طولانی مدت را پشت سر گذاشته و چشمان وی اصلا ضعیف نباشد. فشار خون این افراد هم باید به اندازه‌ای باشد که به هنگام فرود روی زمین دچار مشکل نشوند.

لازم به ذکر است که طی پنج دهه گذشته، ناسا بیش از ۳۵۰ نفر کارآموز را آموزش داده است که در حال حاضر ۴۸ فضانورد فعال در این سازمان مشغول به کار هستند.

چندی پیش ۱۳ فضانورد جدید برای انجام ماموریت “آرتمیس” به ناسا ملحق شدند. این گروه شامل شش زن و هفت مرد بودند که در میان آن‌ها ،”یاسمین مقبلی”، یک فضانورد ایرانی‌تبار هم به چشم می‌خورد.

منبع: برترین ها

مطلب پربازدید:
ایلان ماسک تصویری دیگر از لباس فضانوردی جدید اسپیس اکس منتشر کرد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *