محافظت از ایمیل و حریم خصوصی-راهکارها و چالش ها

بحث حریم خصوصی در بستر اینترنت از مسائل مهم و جدی برای کاربر محسوب می شود و بایستی محافظت از ایمیل مورد توجه قرار گیرد. در حالی که به راحتی احساس می شود که حریم شخصی یک مسئله مرده و بی اهمیت به نظر می رسد. هنگامی که در فضای اینترنت هستید، هر عملی که انجام می شود، یا از طریق داده هایی که در نقض یا سوء استفاده توسط تبلیغ کنندگان و بازرگانان آنلاین از بین رفته است، در معرض دید شماست. اما امید را از دست ندهید.

برای حفظ یا به دست آوردن کنترل حریم خصوصی شما نیازی نیست که کاملاً از شبکه استفاده کنید. افراد باهوش در سراسر جهان برای این مشکل از جهات مختلف برنامه های متنوعی را ارائه داده اند – پذیرش برنامه هایی که از VPN ها گرفته تا ارائه دهندگان ایمیل که از شما جاسوسی نمی کنند یا داده های شما را به اشتراک نمی گذارند. شاید برای استفاده از یکسری برنامه ها نیاز به پرداخت اندکی پول نیاز باشد، اما گزینه جایگزین استفاده از خدمات رایگان است که با درآمدزایی از داده های خصوصی خود، می توان هزینه ها را پرداخت کرد.

محافظت از ایمیل

کابوس ایمیل، بخش 1

مانند خود اینترنت، ایمیل نیز توسط خوش بینان و دانشگاهیان اختراع شد که هرگز در خواب نمی دیدند که کسی بخواهد از آن سوء استفاده کند. مثلا اینکه نامه شخص دیگری را بخوانید؟ یا صندوق ورودی را با نامه های ناخواسته پر کنند؟ آنها نمی دانستند که چه پیش می آید.

یکی از انواع برنامه های حفظ حریم خصوصی با هدف محافظت از محتوای مکالمات ایمیل شما که در مقابل سرقت و دستکاری قرار گرفته است، نامه های خصوصی می باشد. ProtonMail و StartMail به شما امکان می دهند ارتباطات خود را با استفاده از تکنیکی به نام رمزنگاری کلید عمومی قفل کنید. آنها از پروتکلی به نام PGP (Pretty Good Privacy) برای تولید یک جفت کلید، شامل یک کلید عمومی و دیگری یک کلید خصوصی استفاده می کنند. برای ارسال پیام ایمن، شما آن را با کلید عمومی رمزگذاری می کنید، و گیرنده آن را با کلید خصوصی اش رمزگشایی می کند. به همین سادگی!

مفاهیم ProtonMail و StartMail

همین فناوری همچنین به شما امکان می دهد پیامی را امضا كنید كه به صورت دیجیتالی امضا شده باشد، تضمین می كند كه از طرف شما آمده است، بدون هیچ گونه مزاحمت. من به سادگی پیام را با کلید خصوصی ام رمزگذاری می کنم. این واقعیت که شما می توانید آن را با استفاده از کلید عمومی من رمزگشایی کنید، به معنای کاملاً قانونی است. ProtonMail و StartMail فرآیند تبادل کلیدی را با سایر کاربران همان سرویس به صورت خودکار انجام می دهند، در حالی که Private-Mail نیاز دارد که شما خودتان این مبادله را انجام دهید. با هر یک از این موارد، می توانید پیام های ایمن را با هر کسی که یک کلید عمومی تهیه می کند، تبادل کنید.

البته، همه از رمزنگاری کلید عمومی برای ایمیل خود استقبال نکرده اند. با استفاده از StartMail وProtonMail ، می توانید پیام های رمزگذاری شده را به غیر کاربران ارسال کنید، اگرچه همان میزان امنیت منبع باز را دریافت نمی کنید. این سرویس با استفاده از یک رمزعبور ساده، پیام را رمزگذاری می کند، و شما می توانید رمز عبور را از طریق راه هایی غیر از ایمیل، شاید یک برنامه پیام رسانی ایمن انتقال دهید.

امنیت ایمیل

کابوس ایمیل، بخش دوم

با وجود اینکه محتویات مکالمات ایمیل شما رمزگذاری شده، هیچ هکری نمی تواند فقط آنچه شما می گویید را خراب کند. با این حال، آدرس ایمیل شما هر زمان که می خواهید پیام ارسال کنید، محصولی را به صورت آنلاین بخرید یا برای هر نوع سرویس مبتنی بر اینترنت ثبت نام کنید، در معرض هک قرار دارد. ممکن است مشکل به نظر نرسد، اما آدرس ایمیل شما به طور معمول شناسه کاربر شما برای بسیاری از سایت ها است. هکری که ایمیل شما را پیدا می کند و رمز عبور ضعیف شما را حدس می زند اکنون مالک این حساب است. و البته، هر زمان که آدرس ایمیل تان را به صورت ناخواسته در سراسر وب وارد می کنید، با این کار فقط اسپم را دعوت خواهید کرد.

اما چگونه می توان بدون دادن اطلاعات یا سرویس ایمیل خود ارتباط برقرار کرد؟

راه حل، در یک فناوری ساده به نام آدرس ایمیل یکبار مصرف یا DEA نهفته است. سرویس DEA این آدرس ها را تهیه و مدیریت می کند، اطمینان حاصل می کند که نامه های ارسال شده به آنها در صندوق ورودی شما وارد می شوند ، و به نظر می رسد که پاسخ های شما از DEA آمده است. اگر به تجارت با یک بازرگان یا شرکت خاص پایان داده اید، یا اگر یکی از DEA شما شروع به دریافت اسپم کرده است، فقط آن را از بین می برید. Burner Mail ، Abine Blur و ManyMe از جمله خدماتی هستند که مدیریت DEA را ارائه می دهند.

در ادامه یکسری از مفاهیم و راه های معمول جهت محافظت از حریم خصوصی شما را آورده ایم. با تیم کارشناسی عصر رایان شبکه همراه باشید.

مفهوم ManyMe

ManyMe از چند طریق غیرمعمول است. اول اینکه، رایگان است، که غیر معمول است. دوم، برخلاف بسیاری از اینگونه خدمات ، باعث نمی شود قبل از استفاده از آن، یک ایمیل جدید (FlyBy همانطور که با آنها تماس می گیرد) ثبت کنید. مثلا شخصی در یک مهمانی آدرس ایمیل شما را درخواست می کند. شما می توانید یک آدرس FlyBy را در محل ایجاد کنید و به او بدهید، بدون اینکه ایمیل واقعی خود را صادر کنید.

مفهوم Abine Blur و محافظت از ایمیل

Abine Blur مفهوم پوشاندن هویت واقعی شما را به صورت آنلاین با سطحی بالاتر از ManyMe می برد. علاوه بر پوشاندن آدرس ایمیل شما، شماره کارت اعتباری نقاب دار را برای هر تراکنش متفاوت ارائه می دهد. شما کارت ماسک شده را دقیقاً مطابق با مبلغ معامله بارگذاری می کنید، بنابراین یک بازرگان یا شرکت نمی تواند شما را بیش از حد شارژ کند یا مجدداً از کارت استفاده کند. حتی به شما امکان می دهد بدون شماره واقعی تلفن خود با تلفن گپ بزنید.

شایان ذکر است که Private-Mail و StartMail نیز مدلی از مدیریت DEA را ارائه می دهند. StartMail به شما امکان می دهد تا حداکثر 10 DEA دائمی را مدیریت کنید ، و تعداد نامحدودی از DEA ها در عرض دو هفته یا کمتر منقضی می شوند. نامه های پست الکترونیکی پنج هویت ایمیل جایگزین ، بدون مدیریت کامل DEA ارائه می دهد.

مفهوم Burner Mail

در فیلم ها، جاسوسان برای برقراری ارتباط از تلفن های مشعل استفاده می کنند و تلفن ها را پس از یک عمل از بین می برند. Burner Mail همان مفهوم را برای ایمیل اعمال می کند. یک برنامه به مرورگر شما (برای Chrome یا Firefox) اضافه می کند و صفحاتی را تشخیص می دهد که یک آدرس ایمیل را درخواست می کنند و می توانند به جای آن یک آدرس مشابه را جایگزین کنند. پیام ها هنوز به صندوق پست الکترونیکی معمولی شما می رسند، و به نظر می رسد پاسخ های شما از آدرس اصلی برمی گردد. اگر یکی از آن آدرس ها شروع به دریافت اسپم کرد … آن را حذف می کند!

Burner Mail نسبت به برخی رقبا انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد. همانطور که اشاره شد، نیازی به ایجاد آدرس ایمیل جدید برای دریافت پیام های شما نیست. حتی می توانید گیرنده را برای یک آدرس خاص تغییر دهید یا بیش از یک گیرنده را اختصاص دهید.

وظیفهBurner Mail تهیه و مدیریت آدرس های اصلی و خاص می باشد و با 29.99 دلار در سال، این کار را به خوبی برایتان انجام می دهد.

ایمیل

استفاده از پسورد برای محافظت از ایمیل و حریم خصوصی

برای امنیت، شما باید از یک رمزعبور قوی غیر قابل حدس و متفاوت برای هر سایت مطمئن استفاده کنید. تنها راهی که هر کسی می تواند رمز قوی را انجام دهد با استفاده از یک برنامه مدیر رمز عبور است. مگر در مواردی که از یک رمزعبور قوی متفاوت برای هر وب سایت استفاده می کنید، نقض اطلاعات در یک سایت می تواند ده ها حساب دیگر شما را در معرض دید دیگران قرار دهد.

در حقیقت، شما در حال حاضر یک مدیر رمز عبور مؤثر دارید و از این فرصت استفاده کرده اید که رمزهای عبور ضعیف یا تکراری را برطرف کنید.

در صورت احتمال مجهز بودن، برخی از محصولات حفظ حریم خصوصی از جمله مدیریت پسورد به عنوان یک ویژگی مجاز استفاده کرده اند. Abine Blur، به عنوان یک برنامه مدیر رمزعبور کامل، به شما این خدمات را ارائه می دهد. حتی رمزهای عبور شما را رتبه بندی می کند، و اعتبار بیشتری را برای آن دسته از کاربرانی که از آدرس ایمیل نقاب دار نیز استفاده می کنند، می دهد.

استفاده از هویت دو مرحله ای برای محافظت از ایمیل

هنگامی که یک سیستم ایمیل رمزگذاری شده یا یک مدیر آدرس ایمیل یکبار مصرف را تنظیم می کنید، رمز ورود حساب شما همچنان بالقوه ضعیف است. اگر از یک رمزعبور که به راحتی حدس زده می شود، یا اگر یک شخص غریبه وارد سیستم شما می شود، می تواند کنترل محافظت از حریم خصوصی خود را از دست دهید. اینجاست که تأیید هویت دو مرحله ای وارد می شود.

مفهوم ساده است. با تأیید هویت دو مرحله ای، ورود به سیستم حداقل به دو مورد زیر نیاز دارد: چیزی که شما می دانید (مانند گذرواژه)؛ چیزی که شما دارید (مانند برنامه تأیید اعتبار) یا چیزی که شما هستید (مانند اثر انگشت). تعداد کمی از ابزارهای حریم خصوصی مورد بررسی در اینجا گزینه ای دو مرحله ای را ارائه می دهند، به طور خاصAbine Blur ، Burner Mail ، Mail-Private ، StartMail و Steganos Privacy Suite.

منبع: pcmag

مطلب مرتبط:
برای افزایش امنیت گوگل اکانت خود یک آدرس ایمیل و شماره تلفن بازیابی اضافه کنید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *