نرم افزار کنترل والدین- معرفی بهترین نرم افزار در سال 2020

در دنیای امروزی سبک های زندگی متفاوت بوده و والدین روش هایی متفاوتی را اجرا می کنند و همین ویژگی ها در ابزارهای کنترل والدین و رفتار والدین نیز وجود دارد. ما بهترین سرویس های کنترلی مبتنی بر سخت افزار و نرم افزار را آزمایش کرده ایم تا به شما در انتخاب مناسب برای خانواده خود کمک کنیم.

نرم افزار Qustodio

یک ابزار کنترل والدین که فقط بر روی رایانه خانوادگی شما اجرا می شود، در حالی که در دنیای مدرن و چند منظوره امروزی فایده چندانی ندارد ولی راهکارهای مناسبی پیشروی شما قرار می دهد. Qustodio ، یک ابزار کنترل چشمگیر والدین، تقریباً با تمام ویژگی هایی که ممکن است بخواهید، از جمله فیلتر کردن محتوای وب، مسدود کردن برنامه های قدرتمند، و یک فعالیت دقیق به شما خواهد داد.

شما تمام تنظیمات و نظارت را از طریق داشبورد آنلاین Qustodio یا حالت والدین در برنامه های تلفن همراه آن انجام می دهید، به این معنی که می توانید قوانین را تنظیم کرده و فعالیت فرزندتان را از هرجای دیگر بررسی و مرور کنید. اگرچه گران است و فاقد ابزار ردیابی قوی در رسانه های اجتماعی است، اما طیف گسترده ای از ویژگی های Qustodio و قابلیت شخصی سازی عالی آن یکی از امتیازات ویژه نرم افزار کنترل والدین محسوب می گردد.

قیمت گذاری نرم افزار

هزینهQustodio برای خانواده ها گران است، اما گزینه کاملاً رایگان دارد. نسخه رایگان آن فقط نظارت را به یک دستگاه محدود می کند و تنها هفت روز سابقه فعالیت را نگه می دارد. شما همچنین می توانید کنترل های اساسی مانند فیلتر وب و سهمیه زمانی برای فعالیت های خاص دریافت کنید.

Qustodio برنامه های اشتراکی پرداختی خود را با توجه به اندازه خانواده، با گزینه های کوچک (پنج دستگاه)، متوسط (10 دستگاه) و بزرگ (15 دستگاه) انتخاب می کند. این طرح ها به ترتیب 54.95 دلار ، 96.95 دلار و 137.95 دلار در سال هزینه خواهند داشت. برخی از مزایایی که این برنامه ها نسبت به نسخه رایگان ارائه می دهند حداکثر 30 روز سابقه فعالیت، محدودیت زمانی مبتنی بر برنامه و ردیابی مکان است. پیش از این، ارزانترین برنامه Qustodio برای هر سه دستگاه دارای مجوز 39.95 دلار در هر سال بود، بنابراین قیمت ورودی بسیار بالا رفته است. این گزینه ممکن است برای والدین دارای تنها یک کودک یا برای نظارت بر تلفن های چند کودک ایده آل باشد.

Qustodio فقط مخصوص خانواده ها نیست. Qustodio برای مدارس با هدف این که دانش آموزان را هنگام استفاده از کامپیوترهای مدرسه ردیابی کند، و یا در کارهای تجاری برای اطمینان از کار کارمندان مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات دارای ویژگی های مشابه Qustodio برای خانواده ها هستند و بزرگترین تفاوت در قیمت گذاری است.

برنامه های مشابه با نرم افزار کنترل والدین

Norton Family Premier نسبت به Qustodio ارزان تر است (49.99 دلار در سال) و تعداد دستگاه هایی را که می توانید نظارت کنید محدود نمی کند. Kaspersky Safe Kids هر دو سرویس را بطور چشمگیری با قیمت بسیار پایین تری ارائه می دهد. این تنها در سال 14.99 دلار شارژ می شود و تعداد نامحدودی از دستگاه های کودک را پشتیبانی می کند. راه حل سخت افزاری و نرم افزاری دو بخشی، Circle Home Plus ، که گرانتر است. این دستگاه 129 دلار قیمت دارد و یک حق عضویت یک ساله را نیز شامل می شود ، اما پس از آن، شما برای حفظ خدمات باید ماهانه 9.99 دلار پرداخت کنید.

Qustodio در دستگاه هایWindows ، macOS ، Android ، iOS و Kindle اجرا می شود. اگر نیاز به نگه داشتن زبانه ها در Chromebook دارید، Mobicip را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که Norton Family دستگاه های Windows ، macOS و iOS را مدیریت می کند، اما نمی تواند دستگاه های macOS را کنترل کند. به خاطر داشته باشید که برخی ویژگی ها خاص سیستم عامل هستند و برنامه iOS با توجه به چگونگی تمایل اپل برای خاموش کردن تنظیمات iOS ، محدودتر از نسخه اندرویدی آن است. به ویژگی Screen Time داخلی اپل به عنوان گزینه ای برای راه حل کنترل والدین شخص ثالث نگاهی بیندازید.

برای تست قابلیتهای دسک تاپ Qustodio ، از Lenovo IdeaPad 320 که ویندوز 10 آن را اجرا می کند استفاده کردیم. ما قبلاً آن را بر روی آیفون 8 که در حال اجرا در iOS 11 بود آزمایش کرده بودیم.

نحوه نصب و تنظیم دستگاه ها

پس از خرید اشتراک Qustodio ، باید یک کاربر بصورت محلی را در هر دستگاهی که قصد ردیابی آن را دارید نصب کنید. نصب بر روی ویندوز و macOS آسان است. کافیست فایل نصب را بارگیری و اجرا کنید، وارد سیستم شوید و نامی برای دستگاه اضافه کنید. می توانید تنظیمات پیکربندی را برای همه حساب های کاربری در رایانه اعمال کنید یا هر حساب کاربری را بصورت جداگانه و بعداً از رابط وب پیکربندی کنید.

فقط یک برنامه Qustodio (نرم افزار کنترل والدین) در فروشگاهGoogle Play وجود دارد و شما تعیین می کنید که در هنگام راه اندازی یک والدین یا یک کودک هستید. ما رویکرد برنامه منفرد را ترجیح می دهیم، زیرا برای والدین پیدا کردن نسخه های جداگانه، ساده تر هستند. شما باید علاوه بر فعال کردن آن به عنوان یک برنامه سرپرست دستگاه، به انواع مجوزها در Android، از جمله برنامه هایی با دسترسی برای استفاده، دسترسی به آن و دسترسی به سطح دستگاه (تماس، پیام کوتاه، مکان، مخاطبین و رسانه) اعطا کنید. در IOS ، برای پیکربندی صحیح Qustodio، باید یک پروفایل دستگاه MDM را بارگیری و نصب کنید.

این الزامات اکثراً استاندارد برای هر نرم افزار کنترل والدین با ویژگی های کامل در دستگاه های تلفن همراه است. حتماً تنظیمات Android را با گذرواژه خود قفل کرده و حساب مهمان را حذف کنید، زیرا هیچ یک از محدودیت ها و قوانین Qustodio در مورد آن اعمال نمی شود. بچه ها می توانند به این حساب عمومی دسترسی پیدا کنند حتی اگر دستگاه به محدودیت زمانی خود رسیده باشد و حتی اگر آن قابلیت را مسدود نکنید، همچنین از منوی کشویی تنظیمات سریع Android نیز می توانید کاربران جدیدی ایجاد کنید.

رابط وب در نرم افزار کنترل والدین

Qustodio از آخرین باری که ما آنرا مرور کردیم، پورتال وب آنلاین خود را به روز کرده است. داشبورد جدید با یک طرح رنگی و آبی دلپذیر بسیار تمیز به نظر می رسد. عناصر سازگار و منظم هستند. عملکرد نیز سریع هست. بسیاری از راهنماها و تصاویر در سایت (و حتی نصب کننده ویندوز) هنوز به تصاویر پورتال قدیمی تکیه می کنند.

شما با استفاده از یک سری نمادها در یک فهرست از سمت چپ، رابط را حرکت می دهید: خانواده، دستگاه های شما، حساب شما، مرکز راهنما و خروج از سیستم. متأسفانه هیچ گزینه ای برای فعال کردن تأیید هویت دو مرحله ای در بخش Account شما وجود ندارد، اما می توانید در اشتراک خود تغییراتی ایجاد کرده و در اینجا از اطلاعیه های ایمیل خودداری کنید. مرکز راهنما به خوبی طراحی شده است، و دارای دسته هایی با دسترسی آسان، راهنماهای کاربر و نوار جستجو است.

وقتی کودکی را به حساب خود اضافه می کنید، باید نام، جنسیت و سال تولد کودک را مشخص کنید، همچنین نماد انتخاب کنید. نورتون به شما امکان می دهد عکس پروفایل را بارگذاری کنید، اما Qustodio این گزینه را ندارد. اضافه کردن دستگاه آسان است. شما نرم افزار را در دستگاه فعلی بارگیری می کنید و لینک بارگیری را به یک سیستم دیگر ارسال می کنید.

نرم افزار کنترل والدین

نحوه اعمال محدودیت برای کودک

برای تغییر قوانین و محدودیت های مربوط به یک کودک، روی نمایه آنها در بخش Your Family کلیک کنید. شما این منطقه را با سه مورد از فهرست سمت چپ هدایت می کنید: خلاصه، جدول زمانی فعالیت و قوانین. بخش خلاصه بخش های اختصاصی را برای زمان صرف شده، فعالیت برتر، فعالیت مشکوک، خلاصه یوتیوب و تماس ها و پیامک نمایش می دهد. برای دیدن مطالب بیشتر می توانید بر روی اکثر این بخش ها کلیک کنید. از صفحهSummary ، می توانید داده ها را برای نشان دادن روز گذشته یا 7، 15 یا 30 روز گذشته فیلتر کنید.

گزینهTimeline Activity تمام فعالیت های فرزند شما را در سراسر وب، برنامه، جستجو، تماس و پیام کوتاه و دسته بندی مکان قرار می دهد. جدول زمانی، تعاملی است؛ به عنوان مثال می توانید برنامه ها را مستقیماً از این صفحه مسدود یا مجاز کنید. جدول زمانی فعالیت نیز از فیلترها پشتیبانی می کند، در صورتی که شما فقط می خواهید یکی از دسته بندی داده ها مانند فعالیت برنامه را ببینید.

جالبی قواعد جایی است که شما در دسته بندی های محدودیت، از جمله محدودیت های روزانه، بار محدود، فیلتر وب، نظارت بر یوتیوب، بازی ها و برنامه ها، تماس ها و پیامک ها، مکان، نظارت اجتماعی و دکمه ها تغییراتی ایجاد می کنید.

منبع : pcmag

مطالب پربازدید:
معرفی نرم افزار Auslogics Boost Speed – افزایش سرعت اینترنت و بهینه سازی آن
معرفی بهترین نرم افزارهای تبدیل تصویر به متن یا OCR


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *