جذابیت جدید دنیای فناوری؛ با معرفی تلویزیون های شفاف و منعطف!

فناوری به دنبال تغییر دنیای تلویزیون هاست.

اگر چه تلویزیون‌های 8K در وضعیت کنونی به درهای بسته خورده‌اند، اما برخی کمپانی‌های سازنده به دنبال ارائه ایده‌هایی جذاب و حتی در برخی موارد فانتزی هستند. مثل عناوینی از جمله، تلویزیون خود را «رول» کرده و حمل کنید، تلویزیون غول پیکر خود را با یک کلید در سقف و یا میز جمع کنید، تلویزیون‌های شفاف که آن سوی منزل از آنها پیدا است و… اما در واقع شانس پیروزی و استقبال از این تلویزیون‌ها چقدر است؟

تلویزیون‌های «شفاف» و «تبدیل شونده» نزدیک به 2 سال است که به صورت جدی از سوی سازندگان تلویزیون از جمله LG و Samsung پیگیری می‌شوند. کره جنوبی خواستگاه تلویزیون‌های شفاف است؛ هدف اولیه از طراحی آنها استفاده در محیط‌های تجاری بود. با این وجود استفاده از آنها در منازل نیز در دستور کار سازندگان قرار گرفت.

تلویزیون

رشد اقتصادی تلویزیون های شفاف

طبق آخرین گزارش‌ها، پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2024 رشد اقتصادی تلویزیون‌های شفاف و تبدیل شونده به ارقام قابل توجهی برسد. حتی این احتمال وجود دارد که تلویزیون‌های شفاف به عنوان یک فناوری متداول در خط تولید سازندگان تلویزیون قرار گیرد. محققان و موسسه‌های فعال در زمینه آنالیز و بررسی بازار، معتقد هستند که تا سال 2024 شاهد درآمد 4.9 میلیارد دلاری تلویزیون‌های شفاف خواهیم بود.

ارزش بازار نمایشگرهای شفاف در سال 2018 به رقم 524.7 میلیون دلار رسید.

با در نظر گرفتن نرخ رشد ترکیبی سالانه 46 درصدی، انتظار می‌رود که طی 4 سال این رقم به 4.9 میلیارد دلار برسد. حال این سوال مطرح می شود که کاربرد نمایشگرهای شفاف در چه زمینه‌هایی خواهد بود؟

افزون بر استفاده در محیط‌های تجاری و تبلیغاتی، نمایشگرهای شفاف و تبدیل پذیر را می‌توان در صنعت خودرو سازی نیز مورد استفاده قرار داد. در حال حاضر چندین محصول و پلتفرم تجاری در این حوزه به ثبت رسمی و حتی تولید رسیده‌اند.

استفاده دیگر آنها در منازل خواهد بود.

پیشروی تلویزیون‌های شفاف در منازل، منوط به استقبال کاربران از چنین نمایشگرهایی است. اصلی‌ترین موارد استفاده و کاربرد نمایشگرهای شفاف را می‌توان در بخش تبلیغات و تجاری جستجو کرد. به عنوان مثال، «کوکا کولا» و P&G به تازگی مبالغ سنگینی را در این فناوری سرمایه گذاری کرده‌اند. در حال حاضر، تولید نمایشگرهای شفاف و تبدیل شونده تنها با فناوری OLED ممکن است. به گفته برخی منابع، با قطع تولید پنل های LCD تا دو سال آینده، سرمایه گذاری بیشتری در زمینه تولید نمایشگرهای شفاف و تبدیل شونده انجام خواهد شد.

منبع : شهر سخت افزار

مطالب پربازدید:

گوگل اسیستنت روانه‌ی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ می‌شود

عرضه تلویزیون رول‌ شدنی ال جی در سال ۲۰۱۹ 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *