یک هفته زندگی با گوشی هواوی میت 30 پرو: آیا زندگی بدون خدمات گوگل امکان دارد؟

بارها تاکید کرده ایم که گوشی هواوی میت 30 پرو بهترین گوشی است که شما بدون خدمات موبایل گوگل و در بازارهایی، غیر از چین غیر قابل استفاده است.

با این حال، یوردان از کارشناسان gsmarena برای جزئیات بیشتر در این زمینه تحقیقاتی انجام داده است که آیا واقعا بدون استفاده از خدمات گوگل امکان استفاده کامل از این گوشی وجود دارد یا خیر. برای این منظور روزمره خود را با گوشی سامسونگ گلکسی S10 پلاس و مقایسه با یک گوشی میت 30 پرو بدون خدمات گوگل را امتحان کرده و اکنون می خواهد تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارد.

در ادامه با تیم کارشناسی عصرشبکه همراه باشید.

هواوی

ما انسان ها موجوداتی هستیم که بیشتر مواقع از روی عادت کاری انجام می دهیم و کمتر کسی از چیزی که عملکرد خاصی دارد استقبال می کند. با این وجود هنگامی که درگیر جنگ تجاری و مسائل اقتصادی می شویم ناگزیر به یکسری تغییرات هستیم. اما دقیقا چقدر بد است و اینکه شما می توانید زندگی با محدودیت ها را یاد بگیرید، یا خیر؟

ویژگی های گوشی هواوی میت 30 پرو

ویژگی های بالقوه گوشی هواوی میت 30 پرو را برای سه دسته تقسیم می کنیم:

1- اول اینکه مصرف کننده اصلی شما هستید که سعی می کنید تلفن را به روشی که دوست دارید استفاده کنید. استفاده از برنامه های جانبی موجود از طریق برنامه App Gallery هواوی که به راحتی و بدون زحمت انجام می شود.

2- دوم گروهی هستند که دانش فنی کمی دارند و توانایی استفاده از برخی برنامه ها در کنار هم را ندارند تا بتوانند از سخت افزار به صورت جذاب استفاده کنند.

3- دسته سوم افراد حرفه ایی هستند که می توانند برنامه های خود را به داخل گوشی هک کنند و سرویس های گوگل را به یک روش دیگر نصب می کنند. این مقاله برای آنها نیست – راهی برای به دست آوردن بسته کامل گوگل بر روی تلفن وجود دارد، اما این شامل یک مجموعه مصالحه امنیتی است، بنابراین این یک امر خطرناک است.

بررسی امکانات گوشی برای گروه اول

در ادامه اولین موردی که امتحان کردیم این بود که آیا می توان گوشی موبایل را برای گروه اول آماده کرد – بدون استفاده از هیچ سرویس Google و با داشتن یک حساب Gmail شخصی، همه عکسهای خودم را در Google Photos ذخیره کرده و تمام رستوران های مورد علاقه ام را در نقشه ها ذخیره کردم.

بیرون کشیدن گوشی از جعبه، برق آن و تنظیم آن یک فرآیند بسیار ساده است. بعد از شارژ گوشی و وقتی که گوشی برای استفاده آماده شد، تعداد کمی برنامه داشتم که تمام مقدمات مورد نیاز را فراهم کردم – برنامه های موجود، شامل: یک مرکز بازی، یک گالری برنامه، یک بستر برای پشتیبانی مستقیم مشتری، یادداشت ها، موسیقی، ضبط صدا، برنامه اجرای کتاب الکترونیکی.

یک مورد برای تکمیل این اکوسیستم که وجود نداشت، یک بستر یا برنامه برای نقشه برداری بود که من برای یافتن جایگزین، Google Maps را به فروشگاه اپلیکیشن هواوی اضافه کردم، اما کار خیلی ساده ای نبود.

لازم به ذکر است که App Gallery هواوی فاقد دو سیستم عامل محبوب Here یا Sygic است و شما را با سیستم عامل های دیگری مانند Maps.Me یا OsmAnd درگیر می کند. متاسفانه، با این کار بایستی برای برنامه های دیگر هزینه هایی پرداخت کنید. من قصد نداشتم 1.99 دلار برای این برنامه ها هزینه کنم، بنابراین با نسخه اصلی کار کردم. خبر خوب این است که برنامه TomTom در راه است و احتمالاً برای کاربران نهایی نیز رایگان خواهد بود، اما هنوز وجود ندارد.

برنامه App Gallery

در ماه سپتامبر، ریچاردیو به ما قول داده بود كه برنامه های فیس بوك به App Gallery می آیند. ولی با گذشت چهار ماه ازآن، هنوز این برنامه اضافه نشده است. بنابراین، مجبور شدم به نسخه های موبایل متوسل شوم. به عنوان یک کاربر فعال اینستاگرام، بگذارید به شما بگویم که شما در یک مرورگر برای استوری های اینستاگرام آماده نیستید.

Messenger ، WhatsApp و Skype نیز موجود نیستند، بنابراین مجبور خواهید بود از نسخه های وب کمتری استفاده کنید و حتی تلگرام نیز رواج ندارد. فقط یک برنامه ارتباطی نسبتاً محبوب وجود دارد که در App Gallery موجود است با نام Rakuten’s Viber.

استفاده از اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و سایر رسانه های اجتماعی از طریق مرورگر به این معنی است که شما هیچ اعلانی دریافت نمی کنید – که من صادقانه می دانم که این یک چیز خوب است. استفاده ازگوشی Huawei Mate 30 Pro بدون برنامه به معنای آن است که من گوشی را کمتر چک می کردم، که یک تجربه عجیب است، در حالی که کار من این است که همیشه به گوشی ها نگاه کرده و بررسی می کنم.

هواوی میت 30 پرو

من نتوانستم به همراه دوستانم مكان های تانك را برای همه ارسال كنم، بنابراین مجبور شدم مانند یك تروگلودیت زندگی كنم و بطور حضوری با آنها صحبت كنم که تصور این موضوع وحشتناک است.

انجام موارد و برنامه های مهم با گوشی هواوی

موارد مهمتری در زندگی وجود دارد که می توانید از طریق گوشی خود انجام دهید. من درمورد نامه ها، برنامه های بانکی، یادگیری چیزهای جدید صحبت می کنم، یا نتایج سلامتی شما را در برنامه سلامتی خود دنبال می کنم. برای هفت روز گذشته، من نمی توانم از بانکداری آنلاین از طریق تلفن همراه استفاده کنم ، زیرا من قادر به دریافت نشانه در برنامه نبودم. به زبان ساده تر بانک من هیچ برنامه ای در App Gallery ندارد.

من همچنین برنامه 15 روزه خود را در برنامه Duolingo ، برنامه آموزش زبان از دست دادم. با تشکر از هوآوی که یک تراشه معامله بین ایالات متحده و چین است، تقریباً فراموش کردم که چگونه می توانم راهنمایی های ایتالیایی را بخواهم. سرانجام ، فهمیدم که می توانم از Duolingo از طریق صفحه وب تلفن همراه استفاده کنم، اما این تجربه ای بود که من حتی برای بدترین دشمنم آرزو نمی کنم.

استفاده از گوشی هواوی بدون خدمات گوگل

در ادامه این تجربه کاری استفاده از گوشی بدون خدمات گوگل، سه روز از زمان آزمایش، من مجبور به پذیرفتن اعتصاب و پذیرفتن این موضوع شدم که تلفن به راحتی برای هر کاربر معمولی کار نمی کند و چیزهای زیادی لازم است که به آنها عادت کنید و همراه با تجربه احساس خطر خواهید کرد.

بنابراین برای من سوال پیشامد که آیا گوشی هایی که تعدادی ازبرنامه های جانبی راندارند، قابل استفاده هستند یا خیر؟

به منظور جایگزینی مناسب برای یکسری برنامه ها، اولین قدم نصب و استفاده از یک فروشگاه برنامه بود. من تصمیم گرفتم که آمازون را امتحان کنم زیرا دارای فیس بوک، اینستاگرام، Spotify ، تعداد زیادی برنامه غیر رسمی Reddit و بازی های زیادی است.

در کمال تعجب هیچ کس، فروشگاه آمازون را بدون برنامه های Netflix ، Hulu ، YouTube ، HBO و سایر پلتفرم های جریان پیشرو دیگر را نمی خواهد.

بررسی روزانه استفاده از گوشی بدون خدمات

بعد از گذشت یک روز، من برنامه APKPure را دانلود و نصب کردم – پلتفرمی که به شما امکان می دهد تقریباً هر برنامه Google Play ، از جمله Google Photos و سایر مواردی را که برای زندگی آسان تر نیاز دارید بارگیری می کند. خوب، اینگونه داستان به پایان نمی رسد، زیرا بارگیری اپلیکیشن های برنامه های Google همه مشکلات شما را به طرز جادویی برطرف نمی کند.

به عنوان مثال شما هنوز هم نمی توانید به حساب خود در Google Maps وارد شوید. وقتی می خواهید حساب خود را اضافه کنید ، هیچ اتفاقی نمی افتد. Google Photos حتی گزینه ای ندارد، مانند یک کتابخانه عکس آفلاین عمل می کند.

بارگیری فایل بازی apk شما را به هیچ وجه مجاب نمی کند و برنامه بلافاصله پس از شروع بسته می شود.

سرانجام به روز یکشنبه می رسیم. من با گوشی سامسونگ Galaxy S10 + کار کردم، در این جا تمامی اعلان های از دست رفته برای من آمد. احساس کردم که فرد جوان شده و مثل بیدار شدن از کابوس یک هفته ای است.

دوباره شروع به دیدن رنگ کردم؛ پرندگان بیرون پنجره، شروع به آواز خواندن “اود به شادی” ساخته بتهوون کردند.

این احساس شبیه زمانی است که شمادچارسرماخوردگی وگرفتگی بینی شدید شده اید، وبعد می فهمیدکه چگونه بدون مشکل نفس بکشید.

جمع بندی

شاید استفاده ازگوشی Huawei Mate 30 Pro به مدت یک هفته (یا بیشتر) بد نباشد – من در این مدت اوقات فراغت بیشتری داشتم و موفق شدم از دنیای موبایل که در آن زندگی می کردم جدا شوم و شروع به قدردانی از چیزهای کوچک در زندگی کردم. اما آنهایی که به دنبال گوشی نیستند تا تغییری چشمگیر در عادتهای روزمره خود ایجاد کنند ، ناگزیر Mate 30 Pro را فاقد آن می دانند. با چند برنامه جانبی و تعداد زیادی از برنامه های وب می توانید آن را قابل استفاده کنید، اما هرگز قابل مقایسه با افرادی که از پشتیبانی GMS بومی استفاده می کنند، مقایسه نمی شوید.

در پایان باید بگویم حیف است که با داشتن سخت افزاری آنقدر شگفت انگیز، مجبور به نوشتن چنین حکم لعنتی شوم. در اینجا امیدوار هستیم که هوآوی در واقع مجوز استفاده از GMS را بگیرد یا خیلی سریع بتواند اکوسیستم خود را بسازد، در غیر این صورت نه تنها آینده خود شرکت زیر سوال خواهد رفت، بلکه مشتری های خارج از چین گوشی های بسیار خوبی را نیز از دست می دهند.

منبع : gsmarena

مطالب پربازدید:

معرفی گوشی هواوی پی اسمارت پرو با دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 16 مگاپیکسلی

هواوی از اسپیکر هوشمند خود با نام Sound X رونمایی کرد

هواوی به زودی استفاده از سرویس های گوگل پلی را دریافت خواهد کرد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *