معرفی نرم افزار Auslogics Boost Speed – افزایش سرعت اینترنت و بهینه سازی آن

امروزه با توجه به نقش و استفاده از اینترنت در زندگی روزمره و کسب و کارهای خود، به دنبال افزایش سرعت اینترنت و بهینه سازی آن هستیم. در این زمینه نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که در این مقاله قصد آموزش نرم افزار Auslogics Boost Speed که یکی از بهترین برنامه های بهینه سازی و افزایش سرعت اینترنت است را داریم. در ادامه با وب سایت خبری آموزشگاه مهندسی عصر رایان شبکه همراه باشید.

همانطور که می دانید سیستم عامل‌هایی چون ویندوز به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا با سخت افزارهای مختلفی و در شرایط گوناگون قابل استفاده باشند، به همین دلیل ویندوزدر بیشتر مواقع کاملاً بهینه نیست که یکی از این دلایل مربوط به تنظیمات شبکه و اینترنت است. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه ارتباط شبکه و اینترنت کامپیوتر خود را با استفاده از برنامه قدرتمند Auslogics Boost Speed 11 بهینه سازی کنید تا پهنای باند، پایداری و تأخیر آن به بهترین حد ممکن برسد. همچنین این کار باعث کاهش بروز خطاهایی چون Time Out می‌شود.

برنامه Auslogics Boost Speed 11 یک بسته نرم افزاری کامل برای ویندوز با قابلیت‌های متعددی است و با اطمینان کامل می‌توانیم بگوییم که این برنامه جزء بهترین‌ها است و منجر به بروز مشکل یا خطا با آن بسیار ناچیز است. لازم به ذکر است که بهینه سازی اینترنت با استفاده از Auslogics Boost Speed 11 لزوماً باعث افزایش حداکثر سرعت دانلود نمی‌شود اما در عوض مزایای متعددی دارد که خود را در استفاده روزمره و شرایط گوناگون نشان می‌دهند.

این نرم افزار با حجم کمتر از 30 مگابایت، در دو نسخه مجانی و PRO عرضه شده است که هر دو نسخه آن امکان بهینه سازی اینترنت را به شما می‌دهند. همچنین این برنامه پارامترهای مختلف ویندوز، مرورگر، برنامه‌ها و حتی درایورهای شبکه را به گونه تنظیم می‌کند تا سرعت اینترنت کامپیوتر شما به حداکثر ممکن برسد و تأخیر و بروز خطا نیز کاهش یابد. مثلا قادر است تنظیمات ویندوز و مرورگر را به گونه‌ای بهینه سازی کند تا اگر ارتباط اینترنتی شما کُند یا ناپایدار است، کمتر با خطا روبرو شوید و در عوض با همان شرایط نیز صفحات وب بارگذاری شوند. این در حالی است که در حالت معمول خطاهایی چون Time Out دریافت می‌کنید.

Auslogics-1

افزایش سرعت اینترنت با برنامه Auslogics Boost Speed

ابتدا بایستی برنامه را نصب و اجرا کنید. سپس به سربرگ All Tools بروید و Internet Optimizer را انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار از منبع اصلی آن

در این مرحله باید نوع ارتباط اینترنتی و سرعت آن را انتخاب کنید. تیم کارشناسی عصر رایان شبکه پیشنهاد می کند در این مرحله کلیه برنامه‌های متصل به اینترنت را بسته و از پهنای باند اینترنت خود استفاده نکنید. همچنین بهتر است هیچ دستگاه دیگری به مودم یا روتر وصل نباشد.

پس از انتخاب نوع ارتباط اینترنتی خود، بر روی دکمه Analyze کلیک کنید تا ارتباط اینترنتی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد. دقت داشته باشید که تا پایان ارزیابی نباید از اینترنت استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است ارزیابی برنامه از وضعیت ارتباط اینترنتی شما دقیق نباشد.

در مرحله بعد کافی است دکمه optimize را بزنید تا بهینه سازی ها اعمال شوند، بهتر است تمامی گزینه ها فعال باشند. در پایان کامپیوتر خود را ریست کنید تا تغییرات اعمال شود. به همین سرعت و سادگی با بهینه کردن اینترنت خود از اینترنت سریع‌تر، پایداری بالاتر و بروز کمتر خطا لذت ببرید.

در صورتی که به هر دلیلی مایل به بازگردانی تغییرات بودید، کافی است از منوی File گزینه Rescue Center را انتخاب کنید. در پنجره جدید امکان انتخاب تغییرات اعمال شده و بازگردانی آنها وجود دارد.

منبع : شهر سخت افزار

آموزش های پیش رو:
آموزش ساخت و پیکربندی ماشین مجازی با Oracle Virtual Box
آموزش انتقال فایل ها میان دستگاه های مختلف با نرم افزارShareMe
آموزش گام به گام محاسبه ترافیک یک مسیر با گوگل مپس


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *