سامسونگ، کورفوتونیکس، شرکت سازنده‌ی دوربین با بزرگ‌نمایی 25 برابری را می‌خرد

سامسونگ به‌دنبال تصاحب شرکت سازنده‌ی دوربین گوشی‌های هوشمند با بزرگ‌نمایی ۲۵ برابری بدون افت کیفیت است.

منابع آگاه از قصد سامسونگ برای خرید شرکت کورفوتونیکس (Corephotonics) به ارزش ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار خبر داده‌اند. پیش‌ازاین، شرکت مذکور موفق شده بود دوربین پریسکوپ با قابلیت بزرگ‌نمایی ۵ برابری بدون افت کیفیت را برای یکی از گوشی‌های هوشمند اوپو بسازد. این فناوری شگفت‌انگیز امکان بزرگ‌نمایی با دوربین گوشی را بدون افت کیفیت تصاویر فراهم می‌کند. همچنین، به‌لطف بهره‌مندی از این قابلیت، به استفاده از لنزهای بزرگ در گوشی‌های هوشمند نیازی نخواهد بود.

چند سالی است همکاریِ میان شرکت اوپو و کورفوتونیکس ادامه دارد و فعلا مشخص نیست فروخته‌شدن به سامسونگ، موجب پایان این همکاری می‌شود یا نه. احتمالا قابلیت بزرگ‌نمایی ۱۰ برابری که اخیرا اوپو آن را معرفی کرده، با همکاری با کورفوتونیکس توسعه یافته باشد. شواهد نشان می‌دهد سامسونگ با خرید این شرکت به‌دنبال تصاحب فناوری خیره‌کننده‌ی به‌کاررفته در گوشی‌های اوپو است.

آخرین محصول شرکت کورفوتونیکس دوربینی سه‌گانه است که به بزرگ‌نمایی ۲۵ برابری می‌تواند دست پیدا کند؛ هرچند مشخصات کامل این محصول هنوز مشخص نشده است.

درحال‌حاضر، این شرکت نبردی حقوقی با اپل‌ درپیش دارد. کوپرتینویی‌ها ادعا کرده‌اند شرکت کورفوتونیکس پتنت‌های دوربین‌های دوگانه‌ی سری گوشی‌های آیفون را نقض کرده است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *