قابلیت اضافه کردن زیرنویس و کپشن به پاورپوینت اضافه شد !!!

مایکروسافت در حال کار بر روی ایجاد یک قابلیت جدید برای پاورپوینت است. بر اساس این قابلیت امکان اضافه کردن کپشن و زیرنویس در لحظه به اسلایدها وجود دارد.

بسته به ارائه‌ها و سخنرانی‌های مختلف، شنوندگان شما متفاوت خواهد بود. ممکن است به یک کنفرانس سر بزنید که برخی از حاضرین از مشکلات شنوایی برخوردار هستند. قابلیت زیرنویس پاورپوینت در این مرحله به کمک شما خواهد آمد. حتی می‌توانید ارائه خود را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید و برای حاضرین خارجی زبان امکان درک ارائه را ایجاد کنید.

قابلیت زیرنویس پاورپوینت به صورت زنده اجرا می‌شود و ۱۲ زبان شنیداری پشتیبانی خواهد کرد. این قابلیت توانایی نمایش کپشن و زیرنویس را به ۶۰ زبان مختلف دارد.

 

کپشن‌ها به کمک هوش مصنوعی مایکروسافت ایجاد خواهند شد و خود شرکت هم مدتی است که از این تکنولوژی در ارائه‌ها و کنفرانس‌های خود استفاده می‌کند. سخنرانان می‌توانند زیرنویس را نسبت به ارائه خود شخصی‌سازی کنند تا مناسب ارائه آن‌ها باشد. همچنین طی مرور زمان مطمئن سیستم تشخیص صدا بهتر عمل خواهد کرد و البته نسبت به موضوع ارائه شما عملکرد متفاوتی خواهد داشت.

البته مایکروسافت مدت‌ها پیش از یک افزونه برای پاورپوینت استفاده می‌کرد که قابلیت زیرنویس پاورپوینت را در اختیار شما قرار می‌داد. گوگل هم چنین قابلیتی را در مجموعه G Suite خود فراهم کرده است. با این حال مایکروسافت قصد دارد که این قابلیت‌ها را به آفیس 365 بیاورد. این قابلیت در پاورپوینت جدید برای ویندوز، مک و نسخه آنلاین پاورپوینت موجود خواهد بود.


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *