چرا پایتون یاد بگیریم؟

پایتون زبان برنامه‌نویسی همه کاره است که این یعنی می‌توان از آن برای ساخت هرچیزی استفاده کرد و نیز از ابزار و کتابخانه های مناسب آن برای آسان تر کردن کار خود بهره برد.
پایتون برای برنامه نویسی سمت سرور، تحلیل داده، هوش مصنوعی و محاسبات علمی استفاده می‌شود. توسعه دهندگان زیادی از پایتون برای ساخت ابزارهای سازندگی، بازی‌ها و برنامه‌های روزمره (desktop) استفاده کردند. پس منابع زیادی وجود دارد تا شما بتوانید به بهترین نحو این زبان را یاد بگیرید.

 

مناسب برای افراد تازه کار
پایتون زبانی ساده و مفرح است. یادگیری پایتون با به کارگیری روش های جالب و مفرح، باعث ایجاد انگیزه می شود و چون زمان کوتاهی برای ساخت ابزار و نمونه های اولیه (prototype) لازم است، بسیاری از افراد استفاده از پایتون را تجربه ای راحت و خوشایند تلقی می کنند. پایتون به علت قابل فهم بودن برای افراد تازه کار، محبوب شده است و جای جاوا را در لیست محبوب ترین زبان مقدماتی در دانشگاه های برتر امریکا، گرفته است.

 

فهم آسان
پایتون زبانی بسیار سطح بالاست و این یعنی مشابه زبان انگلیسی خوانده می‌شود، به همین علت تازه کارها را از استرس یادگیری قواعد دشوار دور می‌کند. این زبان پیچیدگی‌های زیادی را برای شما اسان می‌کند و زبانی مناسب برای افراد تازه کار است زیرا به انها فرصت تمرکز بر روی جنبه‌های مختلف برنامه نویسی را می‌دهد و مانع از درگیریشان با حجم زیادی از اطلاعات می‌شود.

انعطاف پذیری بالا پایتون زبانی پویاست که انعطاف پذیری بالایی دارد و این یعنی در ان برای ساخت ابزار و ویژگی های مختلف قوانین سخت و دشواری وجود ندارد و شما با به کارگیری روش های متفاوت، قادر به حل مسائل پیش آمده هستید.

 

اجتماع
زمانی که وارد دنیای برنامه نویسی می‌شوید، متوجه خواهید شد که پشتیبانی تا چه حد اهمیت دارد (فرستادن و دریافت پشتیبانی در اجتماعات توسعه دهندگان). هر چه قدر اندازه‌ی این اجتماع بزرگتر باشد، احتمال دریافت کمک موردنیاز و ساخت ابزار مفید در روند برنامه نویسی، بیشتر می شود.

 

چهارمین زبان پراستفاده در GitHub
هرچه قدر پروژه های برنامه نویسی مفیدتر بیشتر باشند، احتمال انکه فردی کارایی و تابع (function)‌مورد نیاز شما را به نحو احسنت ساخته باشد ، بیشتر می شود و این به شما اجازه می دهد تا سرعت گسترش و توسعه ی خود را بالا ببرید. بیش از ۹۵۰ پروژه در پایتون بیش از ۵۰۰ ستاره دارند.

 

فرصتهای شغلی
لیست Angel نشان می‌دهد پایتون دومین زبان پرطرفدار، از نظر میزان تقاضای مردم برای یادگیری و میانگین حقوق سالانه است.

 

 آینده
به گفته ی فهرست TIOBE، پایتون در میان ۱۰۰ زبان برنامه نویسی دیگر، چهارمین زبان از نظر محبوبیت است.

 

کاربردهای زبان پایتون
پایتون زبان برنامه نویسی‌ای همه کاره است. شما کد مورد نظر را می‌نویسید و اگر کد درست باشد، می‌توانید ،در چهارچوب منطق، به کامپیوتر خود دستور انجام هرکاری را بدهید. پایتون به علت همه کاره بودنش می‌تواند برای انجام هرکاری و در هر زمینه ای مورد استفاده قرار بگیرد.
در زیر موارد استفاده معمول از زبان پایتون اورده شده است :
– محاسبات علمی و ریاضی
– داده‌های حجیم ( یادگیری ماشین، تحلیل داده و …)
– امور مالی‌‌ (بازار سهام و غیره)
– گرافیک های کامپیوتر
– خودکار سازی و اداره سازی سیستم
– تست امنیت و نفوذ
– توسعه‌ی وب با Django


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *